Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Kioteras76, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest bardzo wytrzymałe. Bo to w końcu z Japonii.
Karoseria : Rdzy nadkoli
Układ elektryczny
Układ hamulcowy : skordowane przewody
W 2007 roku kupiłem Hondę Civica za 6 tys zł, oczywiście sprowadzony z Niemiec. Kolor czarny. Jestem piątym właścicielem, to nie przeszkadzam mi. Wiesz każdy Golfa nawet więcej 6 czy 7 właścicieli. Mój civic nie ma wyposażenia i też wspomagania, ale uważam że po co, to wystarczy do jazdy. Choć jestem z Warszawy, wiele razy jeździłem na miasto Warszawy (90 procent). Jeśli ktoś zastanawia nad zakupem Honda to jest warto. Lepiej nie kup Golfa czy Passata, bo to będziesz więcej na wydatki.
Idealny! W lecie 2008 roku jechałem z Warszawy do Zakopanego (na wycieczki do Słowacji) i też powrotem nigdy nie było problemów. Nigdy nie było do remontu silnika. To duży plus +.
Od 1 do 5 - bardzo dobry. Tylko wsteczny - kilka razy zgrzyt ale mi nie przeszkadzam. To jest normalnie jak każdy Civiców.
Kiedyś mi montowano 195/50 R15, choć nie miałem wspomaganie. Ale mi poradziłem się na jazdy. Po wymianie na 165/55 R13 - super i lekki.
To duży plus +. Nawet tył jest bardzo widoczny np. na parkingu.
Materiały we wnętrzu przeciętnie. Wystarczy dobry.
W lecie nie używałem nawiew chłodno bo jest za słaby. Tylko plus za gorąco po przejechaniu 3-5 km. Kilka razy miałem problemu z parowaniu szyby. To trochę minus.
To wielki plus +. Mam 184 cm, siedziałem bardzo wygodnie. Tylna siedzenia też wygodna. Nie jest ciasno jak każdy Fiat 126p.
Niestety po 110 km/h robi mi głośno. Choć silnik 1343 ccm3, a moc 75 KM. Jeszcze trochę za głośny to jest ssanie to tylko początek uruchomienia silnika, a potem znika. To wielki minus.
Jak w 2007 roku kupiłem Civica, a nigdy nie było montowane gaz (LPG). Tylko benzyna. W okresie 2007-2009 jeździłem i uważałem że nie opłaca zakładać gaz, bo jest oszczędny i dynamiczny. Nawet jest mniejsza niż (moja mama) Skoda Fabia Sedan 1,2. Skoda pali dużo 8-10 litrów, a moja Honda zaledwie 6-7,5 litrów. Widać technologie japońskie jest lepsze niż niemieckie czy włoskie. Na 90 procent zawsze tankuję na BP, a reszta Orlen, Statoil i inne. Uważam że BP jest wiele lepszy niż monopolista Orlen.
Samochód Honda jest tania niż Toyota! Przykład Toyota Starlet ma kosztować 9 tys zł, a u mnie Civic tylko 6 tys zł. Co za głupota. Co do napraw to trochę tanie, a przykład tarczy i klocki kosztuje 200-300 zł, a olej i wymiana - 150 zł. Reszta wystarczy do jazdy.
Nie mam problemów. Tylko jeśli dużo wody na ulicy to Honda szarpie ale potem znika. Nie wiem co stało się, ale dużo jeździłem to nie ma problemów.
Olej nie bierze. Tylko kiedyś mam urwać tłumik środkowy i końcowy ale prawdopodobnie od nowości w fabryce. Ma 15 lat. Jeśli od razu zapali na akumulatorze to żadnych nie ma problemów, bo mam oryginalna od Hondy. Chyba jest wytrzymała i ma 15 lat !!!. To nie uwierzyłem. Mój kolega ma Clio I, kiedyś zakładał akumulator chyba Bosch to ma zawsze problemy na zapali, a u mnie nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,2