Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

JT84@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : spodziewałem się,że jak na silnik 1,3 będzie wolniejszy i słabiej będzie się zbierał. Jednak zostałem bardzo miło zaskoczony.
Karoseria : tylne natkola
samochód jest dla ludzi oszczędnych. Starszych jak i młodszych. Jeśli chce się mieć auto o charakterze sportowym a zarazem oszczędne to polecam tą wersję hondy. Samochód naprawdę zasługuje na to i żal,że nie jest nadal produkowane. Samochód mało awaryjny,bardzo fajny i dzięki jeździe tym autkiem doszedłem do wniosku,że HONDA CIVIC to jest to czego tyle szukałem.
Silnik mocny i dynamiczny. Bardzo dobrze i ładnie wkręca się na obroty. Niema problemu przy wyższych prędkościach zredukować bieg na niższy np. przy wyprzedzaniu czy przy ściganiu. Dobra kultura pracy i równe obroty
Biegi wchodzą płynnie.Niema obaw o jakieś nieudogodnienia. Nie jest to ważne czy przy zmienianiu na wyższy czy przy redukcji. Jedynie przy wbijaniu wstecznego można troszeczkę zwolnić a nie w jednej sekundzie wbić. Można usłyszeć głośne wbicie biegu (wada przy większości samochodów. Nowych jak i starych)
Samochód jest niski,szeroki i bardzo dobrze trzyma się drogi. Czy to się jedzie na drogach równych i nowych,czy starych i poklejonych jakich u nas jest większość. Bardzo dobrze wchodzi się w zakręty przy średniej prędkości.
Przednia szyba jest ok. Jednak jest Pod dużym kontem pochylona i bardzo często są mocno porysowane. W nocy lubi powstawać poświata. Na niektórych zakrętach pod większym kontem przeszkadzają słupki. Szyby boczne i tył ok.
Posiada dobrze wyprofilowaną linię. Nie ma jakiś większych oporów powietrza. Nawet po wyluzowaniu nie hamuje mocno. Osobiście oceniam na 5
Co do ogrzewania w zimie lubią parować szyby,jednak nie wiem czy to tylko mi się trafił taki egzemplarz gdzie był wsypany środek do uszczelniania i nie potrafili mi wypłukać dokładnie nagrzewnicy. Na biegu pierwszy i drugim ok,ale na 3 i 4 nie daje już rady dmuchać bardzo ciepłym powietrzem. Co do wentylacji w lecie jest ok,jednak trzeba pamiętać,że to nie klima. (ocena 4 przez moje ogrzewanie)
jest to Hatchback więc samochód jest głównie przewidziany dla dwóch osób. Kierowca jak i pasażer mają naprawdę bardzo wygodnie i dużo miejsca. Jeśli chodzi o tylną kanapę to znajomi naprawdę nie będą mieli do czego się przyczepić. (jeśli nie mają 2m)
Jak na tamte lata naprawdę bardzo dobrze.Dobrze wygłuszone,wytłumione bez jakiś większych zastrzeżeń. Nawet po tylu latach niema jakiegoś większego brzęczenia,stuków,puków i nie słychać bardzo silnika. Jeśli jest standardowy wydech,a nie sportowy.
Jeśli chodzi o spalanie to mój egzemplarz Hani z silnikiem 1,3 16v D13B2 średnio spala mi ok 6,0 do 6,5L zawsze mam tryb mieszany i prędkość max do 120km. Niema za bardzo jakiejś różnicy czy jadę sam czy w dwójkę spala tak samo. Jednak nie da się powiedzieć dokładnie ile pali średnio bo wszystko zależy od trasy,czy są remonty,górki,korki czy jeszcze jakieś inne nieudogodnienia. Co do napraw nie powiem ile kosztują wymiany czy coś bo wszystko robię sam,więc mam tylko koszt części. Jednak średnie spalanie mogę przyjąć jak dla mnie 6.0L
cena może nie jest za niska ale za dobrą jakość egzemplarza trzeba swoje zapłacić. W końcu niema nic za darmo.
nie znalazłem jakiś drobiazgów które by mi ciążyły i mnie denerwowały. Może jakbym się uparł to brak obrotomierza u mnie i mało jedna lampka w aucie do podświetlania.
Samochód jest naprawdę niezawodny,oszczędny tani w utrzymaniu i niezawodny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW