Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Misiek , 16 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Honda Civic V Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Inne : zuzycie paliwa, naprawde rewelacyjne jak na silnik benzynowy
Karoseria : miejscami wychodzi delikatna rdza ( pod tylna tab. rej. i na jednym nakolu tylnym )
Układ elektryczny : zepsucie sie elektrycznego szyberdachu
Inne : korozja ukladu wydechowego
ogolnie jest to auto ktore mimo wieku fajnie wyglada, a do tego ma silnik nie do zajezdzenia, polecam mlodym ludziom ktorzy szukaja fajnego auta za rozsadne pieniadze, niekupujcie golfa, astry czy calibry tylko kupcie civica
przy wiekszym obciazeniu i w gorzystym terenie troche brakuje mu mocy, ale ogolnie jak na ta pojemnosc i moc to bardzo dynamiczny silnik z przyspieszeniem do 100km/h duzo leprzym niz wiele aut z wiekszymi silnikami. Za mala jest tez elastycznosc ale wkoncu to jest silnik 1.5 a nie wiekszy
fajnie wchodza biegi, bez problemowo i krotko ze stopniowane jak zreszta w kazdej hondzie, jedyny problem jak czasem jest to problem z wzuceniem wstecznego czasami, nalezy wtedy wzucic na luz dodac troche gazu i sprubowac ponownie wtedy powinien wskoczyc bez problem bieg wsteczny
jesli chodzi o wlasciwosci jezdne civica to naprawde ciezko sie do czegos przyczepic, swietnie trzyma sie drogi i bardzo bezpiecznie sie czuje prowadzac ten samochod, zalozylem mu szersze opony i trzyma sie asfaltu jak przyklejony, nawet na oryginalnych 175 bardzo dobrze sie trzymal, ale teraz jeszcze lepiej sie prowadzi.
z tylu bardzo dobrze z przodu tym bardziej , jestem tak przyzwyczajony do rozmiarow tego samochodu ze nie ma problemam najmniejszych problemow z manewrowaniem tym autem i widocznoscia, gorzej jest w hondzie prelude mojego ojca, tam juz jest duzo gorzej z widocznoscia :-)
wszystko ok
ogrzewanie bardzo dobrze, gorzej z chlodzeniem w lecie przydala by sie klima, a ja niestety mam wersje LSI w ktorej klimy niema
mam 185cm wzrostu i za kierownica mam wsam raz miejsca , pasazerowie tez nie maja problemow z zajeciem miejsca nawet z tylu a podkreslam ze czesto jezdze ze znajomymi w 5 osob + bagaze
na obrotach slychac troszke silniczek ale moim zdaniem tak powinno byc :-) natomiastprzy spokojnej jezdzie na trasie jest cichutko
to mi sie podoba najbradziej w tym samochodzie jak sie umiejetnie jezdzi na trasie to mozna nim zejsc spokojnie jadac ponizej 5l/100, po miescie przy sciganiu sie to najwiecej mi spalil chyba cos kolo 8l/100 wiec naprawde rewelacja
za okolo 6-7tys mozna miec cvica w dobrym stanie z rocznikow 92-95, w tej cenie mozna miec mlodszego "europejczyka" ale jakosciowo napewno gorszego od hondy civic wiec w 100% jest wart swojej ceny
auto ma juz prawie 16 lat wiec niema co sie spodziewac codow wiec czasem jakas glupotka sie zepsuje , najbardziej uciazliwa usterka byla usterka elektrycznego szyberdachu ktory najpierw sie zacinal a nastepnie po odpaleniu samochodu samoistnie sie odsuwal, musialem go niestety odlaczyc, oprucz tego raz mi sie przypalil koncowy tlumik i odpal, a pozatym to juz naprawde drobiazgi jak spalona zarowka...
tutaj jest perfekcyjnie, jak w kazdej chondzie a jesli chodzi o te silniki w civicach to sa naprawde nie do zdarcia moj ojcicec pare lat temu mial tez civica i ktory juz mial przejechane 370 tys km i silnik chodzil jak zyleta!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,3