Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

SzybkiKB dgrymuza@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : jak i wiekszosc osob zaskoczona jest silnikiem.. jadac po hanie 120km fordem escortem 1,6 16V w gazie wiedzialem ze bd to szybkie auto.. ale ze az tak.. wracajac kolega jechal na benzynie jakis czas i chcial przetestowac mnie na skrzyzowaniu.. nie bylo o czym gadac.. gdy mnie wyprzedzil ze wzgledu na moja pozna reakcje Hania zrobila reszte i juz na 2 biegu kolaga byl daleko za mna :)
Karoseria : przy wlewie paliwa i j/w
Układ hamulcowy : pompa hamulcowa, zaniedbana instalacja i zamiast plynu byl "gips"
Silnik : spala spore ilosci oleju
jako caloksztalt to nie sprawdzilem odpowiednio stanu auta przed zakupem ale mimo tegojest bardzo dobre i nie mam tak naprawde duzo do narzekania.. jesli sie przestrzega wymian i stara sie dbac o auto ona wynagradza to :) i powiem tak golf IIIGT-porownywalna moc, rocznik itp=konkurent.. ale tylko pozornie. w hani jest wiecej miejsca, milo nisko sie siedzi, fotele z przodu dobrze podpierają uda, duzo latwiej trafic w lepsze wyposazenie ( u mnie CZ,WK,ES,EL,Klima,obrotomierz-zdarzają sie rownież szyberdach, poduszki, abs ktorych nie mam) silnik ekonomiczniejszy, żwawszy, nowoczesniejszy.. jedyny atut golfa wg mnie to dostepniejsze czesci z hanią nie jest tak latwo choc juz jest coraz lepiej i nie trzeba duzo szukac.. u mnie w wiekszosci hurtowni motoryzacyjnych czesci sa albo na miejscu albo na nastepny dzien w porownywalnych cenach do tych do golfa:)
gdy nierozgrzany troszke stukaja zawory ale w ciagu kilku min sie to normuje, bardzo dynamiczny w porownaniu do mazdy 323F 1,5.. hmm nawet niema co porownywac:P , max jechalem narazie tym autem 185km/h na .. 4 biegu:P mysle ze na 5 powinien jakies 210+ osiagnac, jak na skromne 90 koni daje rade.. jest to wersja bez VTEC wiec sie kreci tylko do 7000rpm ale mysle ze to wystarcza choc gdy sie przeciaga od 1'go biegu przydalo by sie odciecie chociaz przy 7,500rpm.. lecz te 9,5sec do 100km/h wystarcza.. elastycznosc wystarczajaca do normalnego wyprzedzania a gdy chce sie szybko wyprzedzic to na 3 biegu dochodzimy do 140km/h wiec moc w redukcji :P
bardzo dobrze zestopniowana ale lubi haczyc(szczegolnie jak sie silnik wykreci do odciecia) na poczatku bylo dobrze ale po wymianie rozrzadu cos jest nie do konca tak jak nalezy.. na poczatku istna laleczka wsiadac jechac.. ale ogolnie jest ok, sprzegło hydrauliczne wiec nalezy dbac o odpowiedni poziom plynu w zbiorniczku zeby nie zapowietrzyc,
dobry choc by sie przydalo wymienic elemeny gumowe i sworznie, ale nie mam wiekszych zastrzezen, pracuje tak jak nalezy, nie jest to auto rodzinne i niech nikt nie oczekuje tego.. to auto z charakterem i dosc sztywne za to swietne w prowadzeniu
generalnie dobrze choc czasem przednie słupki troche przeszkadzają(w golfie byly cieńsze i bardziej pionowo ustawione) ale ogolnie jest bardzo dobrze
miod :) wszystko tam gdzie powinno byc nic dodac nic ująć.
grzeje swietnie.. chlodzenia jeszcze nie sprawdzalem bo kupilem w listopadzie.. ale u mnie jest klima wiec sadze ze nie bedzie z tym problemu ;)
kazdy mile zaskoczony.. z przodu audi B3/B4 sie chowa.. w A3 tez lepiej nie jest.. z tyłu rowniez duzo miejsca wiadomo to nie bmw 7 ale dla 4 osob miejsca spokojnie starczy. jedynie bagaznik troszke ucierpial na tym gdyz nie ma co ukrywac jest maly.. ale jak dla studenta bez rodziny jest ok.. subik i wzmak sie mieszczai jest jeszcze ponad pol bagaznika do wykorzystania..
no tu oceniam na 4.. z jednej strony to auto usportowione wiec nie moze byc super wyciszone ale tragedii niema.. jadac 90-100 jest cicho przy wyzszych predkosciach lub gorszych drogach odpowiednio glosniej ale to nie limuzyna wiec nie mozna wymagac tego.
wiec tu jest male ale.. mozliwe ze u mnie zamiast 150tys km jest 250 badz 350.. i silnik lubi olej(ale jeszcze polsyntetyk.. lecz bd zmiana na mineralny) czesci zamienne przystepne i niezbyt drogie jesli sie wie gdzie szukac.. w koninie za np przeglob w sklepie zadano 200zl.. w bydgosczy za ten sam element raptem 144zl.. wiec cena taka jak w golfie II jedynie przewody wysokiego napiecia drozsze gdyz do golfa niezly zamiennik 60zl do hani 150 ale coz nowszy silnik.. ale poza tym ceny ok nie ma co nazekac. lecz spalanie hmm.. gdy czytalem na forach i dowiadywalem sie to ten model ma spalac 6-7L na 100 przy normalnej jezdzie.. u mnie przy takowej w trasie pali 6,5-7l przy lekkiej po miescie kolo 8L a gdy sie dobrze cisnie to i 10 spali, ale odwdziecza sie duza dynamika, alfa 156 jtd, jakas caravela, i wiele innych samochodow niknie mimo wiekszych mocy i nowszej technologii..
:) bardzo dobrze
jest ok ale dobrze gdy ktos lubi pomajsterkowac, jak narazie szwankuje podswietlenie suwaków od nawiewów, musiałem przesmarować zamek w prawych drzwiach gdyz centralny sie zacinał, raz kiedys kierunki "nie odbijają", ale tego nie trzeba naprawiac:P, aha i ost zwarcie przy refektorze nastapilo i trzeba bylo wymienic bezpiecznik :P, i do tego parcha przy wlewie paliwa i pecherze przy kablach ktore ida do tylnej szyby.. ale nadkola cale:P
generalnie ok, ale ost zaczyna mi wydmuchiwac uszczelki wokol "tuneli" od swiec.. zawieszenie niszczy sie na naszych drogach, ost mialem problemy z zapaleniem ( kopułka+palec+wymiana u kumpla 100zl), pije duzo oleju, wiec mozliwe ze uszczelniacze na zaworach lub pierscienie, lub zuzyta jednostka, i najwazniejsze pompa hamulcowa odmowila posluszenstwa.. wrzer na wew stronie ktory byl powodem stłuczki którą miałem..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,3