Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Silnik dość cichy do 4000obr. Kręci się do 7000obr.i odcina paliwo. Przyrost mocy w zakresie 3400-5000obr.
Chodzi miękko, bez problemów. Jedynie można się przyczepić do wstecznego. Czasami nie chce wejść.
Przy jeździe na wprost zawieszenie pracuje bez zarzutów. Na moje wyczucie średnio zestrojone, ni to twardo nie miękko. Przy dużych prędkościach przy lekkich nierównościach nawierzchni na łukach lekko niestabilny (troszeczkę kołysze).
Przód ma doskonała widoczność (widać nawet trochę przednia klapę silnika), co daje bezpieczniejsze manewrowanie przy parkowaniu na żyletki. Boki przecięta widoczność. Z tyłu słabo szczególnie ze spojlerem.
Do zaakceptowania. Szeroka deska rozdzielcza z czytelnymi zegarami. Wszytko na miejscu. Bez większych zarzutów.
Klima mi słabo chłodzi. Dość głośny wentylator. Poza tym ok.
Przestrzeń dla pasażerów dobra, chodź osoby powyżej 190cm z tyłu będą dotykać głową dachu. Z przodu dużo miejsca nawet dla osób powyżej 190cm (jak odsuną fotel na max)
Dość głośno powyżej 130km/h. Mam tanie opony które robią dużo hałasu. Podejrzewam że to jest główną przyczyną...
Jak na silnik 1.4 (75km) pali mi w średnio po mieście 8,5-9l/ 100km. Mój rekord to 7,5 z czego 70% to trasa. Jak dla mnie to tu Honda wypada najgorzej i z pewnością nie należy do najekonomiczniejszych aut w swej klasie.
Co do napraw to jak na razie ich nie ma. Wszystko chodzi bez rzutu. Tylko serwis,olej, filtry itp. Lać i jeździć. Dużo zamienników w bardzo przystępnych cenach. Jeśli chcesz oryginalne hondowskie no to wiadomo, że tanio nie będzie, ale warto niektóre gadżety kupić np. pasek rozrządu.
NIE MA

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]