Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Inne : Przestronność i zrywność
Karoseria : Korozja
Inne : Chyboczący się fotel
Układ elektryczny : Problemy z głośnikami
Niezawodne, tanie, stosunkowo wygodne i praktyczne autko. Przy zakupie warto zbadać nadkola i progi. Nie ma Civica który nie miałby z tym problemu. Często zdarza się że fotel pasażera się chybocze. Kwestia tulejki wypadającej z szyny. Wystarczy ją wymienić. Ja miałem. Tym problem 2 razy.
Przez 4 lata wymieniłem dwa razy rozrząd i olej. Raz miałem problem z maglownicą. Z resztą nie miałem kłopotów. Silnik mały, ale stosunkowo zrywny
W moim zamontowana była skrzynia z V generacji z krótszymi przełożeniami, więc nie wiem jak seryjna, natomiast moja pracowała bardzo precyzyjnie.
Świetnie trzyma się drogi, układ kierowniczy jest precyzyjny i nie stawia dużego oporu.
Jakotako wyciszony, przy 90 km/h jest nawet cicho, przy 140 słychać wiatr. Fotele wygodne, nisko osadzone. W mojej wersji miałem półskórzaną tapicerkę.
Wszystko pod ręką i w intuicyjnym miejscu
Bardzo dobrze grzało. Regulacja przesuwakiem, nie jest zbyt precyzyjna. Szyby czasem parowały. Klimatyzacja mogłaby być ciut skuteczniejsza w mieście. W trasie chłodziła rewelacyjnie. Bardzo mocno obciąża silnik.
Doskonale jak na gabaryty auta. Mam 190 cm wzrostu, spokojnie znalazłem odpowiednią pozycję. Miejsca nad głową bardzo dużo. Łokciem nie uderza się w pasażera ani w drzwi. Za mną mieściły się osoby mające 175 cm wzrostu bez problemu.
Dobrze jak na wiek auta. Przy 90 było ok, przy 140 słychać wiatr. Wmieście bez problemu usłyszy się karetkę.
Tani w utrzymaniu samochodzik, na kieszeń studenta.
Za niskie pieniądze dostajemy dobry samochód.
Przez 4 lata raz miałem niespodziankę, że auto nieodpalilo. Co się okazało, kabel masowy się poluzował. Miałem problem z fotelem pasażera. Bujał się. co się okazało wypadło kółko z prowadnicy co jest częste w tych autach.
Ogólnie nie miałem problemów. Raz musiałem regenerować maglownicę. Miałem też przypadek że pękł mi swożeń, przez co koło się urwało, a to że względu na wyeksploatowanie. Moja wina że do tego doszło, bo przez miesiąc słyszałem że trzeszczy, natomiast zlekceważyłem objawy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

7,7