Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

michalutp@interia.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Honda Civic VI Hatchback 1.5 90KM 66kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie ekonomiczniejszych silników patrząc wstecz i na te najnowsze jednostki...
Karoseria : No jedynie te nadkola z tyłu mi do głowy przychodzą
Ogólnie bardzo dobre autko, kupiłbym jeszcze raz...niestety muszę zmienić na coś do ciągnięcia lawet...i tu błąd Hondy!!!! Dlaczego nie produkują czegoś na styl VW T4!!!! Kupiłbym od razu. Ja kupiłe swoją Honde w Holandii od babci (ur 1939r) która z każdym przeglądem jeździła do dealera Hondy, więc jest super.
Silnik 1.5 Vtec 90km bardzo ekonomiczna jednostka, dynamiczna, na piątym biegu trochę zamulony, ale spalanie i niezawodność rekompensuje wszystko, tani rozrząd i olej. Swietną sprawą jest tzw econoedukator- zielona lampka która pokazuje że komputer przeszedł na mniejsze stężenie benzyny w mieszance i zmienił fazy rozrządu (V-tec) gdy jedziemy ekonomicznie tzn nie wciskamy gazu do dechy tylko łagodnie przyspieszamy
Można powiedzieć idealna, bardzo precyzyjna, wsteczny czasem nie wchodzi odrazu ale jest super. Na piątym biegu może troche zamulony.
Bardzo precyzyjny i trwały na Polskich drogach, świetnie tłumi nierówności i super trzyma się drogi. Jak ktoś prowadzi moją Honde pierwszy raz to lata mu po drodze bo trzęsie kierownicą (ma luzy w swoim aucie) reaguje przy najmniejszym ruchu kierownicy.
Do przodu i na boki wszystko widać, świetne lusterka przez tylną szybę słaba widoczność, ale w lusterkach wszystko widać
Właściwie to wszystko pod ręką, nie ma się do czego przyczepić.
Szybko się nagrzewa, w lato dobrze chłodzi, jeździłem taką z klimą i nie powiem było lepiej ale bez też jest super
Jeżdżę tylko jako kierowca czasami z przodu jako pasażer i jest super przy moich 183 cm wzrostu, z tyłu jeszcze nikt nie narzekał, jak już to chwalili za wygode
Super w Polsce, na autostradzie powyżej 150 robi się głośno.
Aut z tym silnikiem nie ma na gaz bo to po prostu się nie opłaca, przy ekonomicznej jeździe na trasie poniżej 5. Kiedyś na 200 km trasie z miastem wyszło mi 10L W mieście dokładnie nie mierzyłem ale coś ok 7L średnio jak jechałem z Bydgoszczy do świecka to wyszło 5,5L Ale np z obciążoną przyczepką przy ostrej jeździe wyszło jakieś 10L Dobry olej z filtrem 140zł, rozrząd 140zł Tanio:)
Za silnik V-tec trzeba wydać więcej niż za 1.4 czy 1.6 które palą więcej, Ale i tak brałbym V-tec a ogólnie jakość do ceny jest super ja swojego cenie na jakieś 8300 zł i uważam że to niska cena za auto do którego można wsiąść wieczorem i jechać do Amsterdamu... Niestety sprzedaję dal zainteresowanych: michalutp@interia.pl
Nie rozumiem pytania... mój Tata miał Honde z 1991 roku i jeździł nią do 2004 i nic nie robił!!
Tego pytania też nie rozumiem....:) A zapomniałbym...tylne błotniki słabe, ja swój poprawiłem szpachlem pomalowałem od wewnętrznej strony i bedzie spokój. Ogolnie są takie co widać rudego albo były już robione. Ale to jest do zaakceptowania, aa i radzę jak najszybciej wyrzucić te gumowe opaski na końcówce nadkól bo tam to się wszystko zaczyna:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,1