Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Hatchback 1.5 i 114KM 84kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne
Auto jest ogolnie glosne i najlepsze chyba dla mlodych ludzi. Z jednej strony bardzo plynne i delikatne na niskich obrotach (pewnie dlatego spotykam wiele kobiet w nich), z drugiej ryczace i dynamiczne na wysokich
Silnik to zdecydowanie najlepszy element tego samochodu. Bardzo elastyczny, swietna reakcja na dodanie gazu. Im wyzsze obroty, tym auto coraz szybciej przyspiesza (maksymalny moment obrotowy ma powyzej 5 tys. obr/min a maks. moc przy 6500 obr/min) dlatego bardzo wkreca pilowanie go do odciecia:). Przy tej wersji silnika (D15Z6) jeszcze nie znalazlem benzyniaka, ktory z takimi osiagami spala mniej lub tyle samo
Zwykla, normalna, dziala:) Przy ruszaniu nie zawsze chce wsteczny wejsc. Ja w tej sytuacji ruszam minimalnie do przodu i w tedy bez problemu juz wchodzi. W tej wersji silnikowej za dluga skrzynia biegow, no ale za to bardziej ekonomiczna
Bardzo dobrze i przyjemnie mi osobiscie sie go prowadzi
bardzo dobra widocznosc, nie wiem dlaczego niektorzy narzekaja na to przy civic-ach
glosna wentylacja, czesto na szybach osiada sie para i ciezko jes jej sie pozbyc z tylnej szyby
Bardzo duzo miejsca jak na samochod tych gabarytow. Jezdzilem w 5 osob (co prawda chudzi) i nawet dziwili sie, ze tyle miejsca:)
Bardzo slabe wyciszenie. To akurat dla mnie zupelnie nie jest problemem, ale jak ktos wybiera sie na dluzsze przejazdzki to jest juz meczace.
Z tego co sie orientuje to bardzo malo pali jak na auto tej pojemnosci i osiagach (ale i tak zawsze za duzo!:)) przy ostrej jezdzie moj 8litrow/100km, przy spokojnej 6
hmm, szczeze to nie wiem
Gdy kupilem to auto mialo ponad 140 tys km. Mosialem wymienic urwany stabilizator ruchu (drobiazg) i przepompowac uklad sprzegla (auto stalo dlogi czas). Problemem byl jeszcze dziorawy uklad wydechowy, ktorego ostatnia czesc po prostu przerdzewiala.
Nie zdazyly sie jeszcze. Trzeba tylko wymieniac to co trzeba, czyli oleje, filtry, klocki, opony etc. i lac paliwo:(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

6,8