Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

SOHC VTEC, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Hatchback 1.5 i 114KM 84kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
kochan moją hanie! zrobiłem nią ponad 60 tyś km w 2 lata i praktycznie tylko lałem i jeździem (no i wymieniałem płyny itd :) ) mnóstwo radości i sama przyjemność!
super! elastyczność super! (od 40kmh na piątce da sie jechać a od 60kmh już przyspiesza) przy 2700 - 3300obr przełącza sie VTEC i idzie juz baardzo ładnie... przy 4500obr dostaje trzeci oddech i do 7000obr idzie świetnie! jeździłęm troche astrą 2 1,6 twinport (105ps) i opel dostaje od hondy przy każdych obrotach i każdej sytuacji i to bardzo! focus 1,8 też idzie gorzej, ale już sie trzyma (ale to 1,8!) na 4b. da sie jechać na odcince ponad 170kmh! (jest jeszcze piątka :)! ) no silnik poezja! do tego pali malutko nawet jak prostuje prawą stopę! bardzo dobrze znosi gaz!
biegi wchodzą idealnie! lekko i super precyzyjnie! jedynie mitsubishi jest w tym chyba lepsze i ew. mazda. synchronizatory działają idelanie nawet jak extremalnie szybko zmieniam biegi (redukcja też zawsze bez żadnego zgrzytu!) bezawaryjna!
znów piątka! prowadzi się super! niski środek ciężkości i nie koniecznie twarde zawieszenie (jest dość komfortowe dalej) świetne wyważenie, można wchodzić w zakręty ze zdumiewającymi prędkościami (ograniczeniem są jedynie opony) sama radość! a i komfort bardzo dobry!
bez zastrzeżeń. tylko w tył nie zbyt dobrze.
bez zastrzeżeń. wsio na swoim miejscu.
klima spoko. nawiew spoko, ogrzewanie spoko... spoko!
z przodu miejsca jest tyle, że sie można gonić! na nogi miejsca aż nadto! z tyłu dużo gorzej. 1,8m ludzik już ma ciasno. duuży bagażnik.
no z tym już słabo, bo o ile silnik bardzo ładnie mruczy powyżej 3500obr to powyżej 120kmh jest głośno dosyć i na dłuższą trasę trzeba zwalniać albo robić przerwy bo wkurza hałas.
pali malusio! w mieście przy DYNAMICZNIEJ jeździe 7,5litra (114koni!) na trasie przy 110kmh jakieś 6litrów. LPG jakieś 0,4-0,5 litra więcej (sekwencja!) części eksloatacyjne tanie (zamenniki oczywiście bo oryginały to wiadomo!) ale jak sie coś sypnie czego niema zamiennika to bój sie Boże! Na szczęście hondy sie nie psują!
nie dałem dużo a dostałem więcej niż myślałem.
jakaś kostka od podświetlenia klimy i gumowa osłonka przegubu - groszowe sprawy! poza tym nic!
tylna piasta - coś koło 600 za zamiennik! poza tym ponad 60 tys km w 2 lata i nic! idealnie!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

6,9