Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

adzi31, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Honda Civic VI Hatchback 1.6 126KM 93kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka kultura pracy, dobrze współpracuje z instalacją gazową, dynamiczny i oszczędny.
Karoseria : Korozja na nadkolach
Układ elektryczny : Psuje sie I i II bieg nawiewu, mozna samemu naprawic
Auto bardzo dobre dla młodego kierowcy, dynamiczne, efektownie wyglądające, ekonomiczne. Podczas cyklu mieszanego pali około 10 litrów LPG. Mam ją 3 lata, wymieniam regularnie części eksploatacyjne na czas. Jedyne co przez te 4 lata wymienilem to łożysko przedniego koła. Samochód godny polecenia!
Silnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją kultura pracy.
Przełożenia dobrze dobrane, można kręcić do około 7tys obrotów. Mam wrażenie że jest zbyt krótka trójka.
bardzo dobrze i pewnie się prowadzi. Kiedyś przy wiekszych prędkościach miałem wrażenie, że samochód pływa, zrobiłem geometrię kół, i teraz jest cudnie!
Widoczność bardzo dobra, dzięki czemu są ułatwione niektóre manewry.
Bagażnik wystarczający aby wrzucić 2-3 torby podróżne.
W zime trzeba poczekać z 4 minuty zanim zacznie dmuchac ciepłym powietrzem.
Przestrzeń bez zastrzeżeń. Mam 185cm wzrostu, podróżując w 5 osób mających podobny wzrost przy dłuższych trasach odczuwa się dyskomfort, jednak pamiętajmy to nie jest van!
Wyciszenie niestety pozostawia trochę do zyczenia. Ale nie jest tragicznie. Przy 120 już słychać w środku odgłosy naszego samochodu dosyć wyraźnie. Ale według mnie ten dźwięk silnika jest lepszy niż muzyka.
Bardzo okonomiczny samochód, po zatankowaniu go LPG za 70zł, zrobię nim około 320km, przy normalnej jeździe.
Samochód trzyma cenę dosyć dobrze, co oznacza że jest to dobre auto. 4 lata temu zapłaciłem za nie około 11 Tysięcy PLN, dzisiaj jest warte około 7 Tysięcy.
Po 4 latach popsuł się I i II bieg nawiewu(mozna naprawić), pilot od zamka centralnego przestał działać.
Niezawodność pierwsza klasa. Jeżeli będziemy dbali o te auto, to mile nas zaskoczy swoją bezawaryjnością.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 126KM 93kW [l/100km]

8,2