Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Rafal, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 116KM 85kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic VI Hatchback 1.6 i 116KM 85kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
No niestety, ale moj egzemplarz to calkowite zaprzeczenie bezawaryjnosci Hond, ale to tylko i wylącznie z jednego powodu. Kupiłem auto od gówniarza, który po pierwsze wyżywał sie na samochodzie, po drugie zrobił mu tuning. Auto kupiłem za grosze z zamiarem doprowadzenia go do porządku, przedewszystkim ściągnieciem tych wszystkich plastikowych bzdetów na nadwoziu...sprzedałem go na czesci kilka dni temu, straciłem nie wiele, około 700 zł. Mój błąd.
Silnik w moim egzemplarzu ktoś podkrecił do 185 koni i niestety wszystko co sie mogło sypnąć nie wytrzymało. Hondowskie silniki napewno są solidne, ale pewnych przeciążeń nie wytrzymują.
Katastrofa...biegi wchodzą bardzo gładko, wszytko cacy, gdyby nie to, że łożyska, jakieś tulejki itp. były do wymiany po 123 000 km(przebieg raczej autentyczny).
No to wspaniale, zakrety pokonuje doskonale, ukł.kier.tez nie budzi zastrzeżeń.
Wporządku, wszystko widać.
To Honda...jest kierownica i włacznik świateł, japońscy inzynierowie jeszcze nie odkryli czegoś takiego jak klimatyzacja, poduszki o bardziej skomplikowanych rzeczach nie mówiąc.
Zwykła dmuchawa, latem łatwiej otworzyc okna, zimą nie eksploatowałem.
Jak to w Japońcach, ludzie o normalnych wymiarach sie zmieszczą.
o nie, to nie w tym samochodzie.
Po zakupie szybko sie wkurzyłem na ten samochód, co nagle to po diable, potwierdziło sie i w moim wypadku...nie miałem nawet ochoty sprawdzać, czy tym bardziej jeździć tym oszczędnie. Jadąc na szrot starałem sie dostarczyć troche adrenaliny i nie zabić sie...co nie jest łatwe w tym samochodzie.
Ja kupiłem samochód okazyjnie ze względu na jego stan, ale mimo wszystko nie polecam tych aut, nie są to samochody dla ludzi którzy poprostu jezdzą samochodami, na wyposażeniu jest najczesciej tylko wsp.kierownicy i elektryczne szyby...jakby to one ratowały życie,samochód nie jest wygodny, do tego jest głośny i wygląda szczeniacko. Napewno ma swoje zalety, szczególnie z ta słynną trwałością, ale ja sie w nim czułem głupio i nie swojo. Być może nie rozumiem filozfii życia użytkowników Hond. Wybaczcie.
Z drobiazgów nic mi sie nie zepsółu, chociaż tyle...
Tą opinie napisałem tylko po to by ustrzec Was, Drodzy Państwo przed zakupem Hondy Civic z nieznanego źródła, ja niestety popełniłem ten błąd, zawiodło oczywiscie to liche coś za kierownicą, ktoś chciał poprawiać jedna z lepszych fabryk świata i wszystko spartolił, ale jakoś przeszła mi ochota na wszelki Hondy po tej "przygodzie"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 116KM 85kW [l/100km]

12,0