Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

buszmen21@o2.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Hatchback 2.0 86KM 63kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Polecam. Marzymy z Żoną o nowej Hondzie Civic 4D. Przypomina trochę obecną Hankę i za tą cenę jest dużo bezpieczniejsza. Wszystkie systemy wspomagające, kurtyny i poduszki w standardzie - chodzi o bezpieczeństwo, gdyż za niedługo powiększy się nam rodzinka.
Wolno się zbiera ale... Przy pełnym obłożeniu bez problemu idzie pod górę. Robiłem test: 5 osób, wrzuciłem 1-nkę i pod sporą górę bez wciskania gazu. DAŁ RADĘ !!!!!!
bez zarzutu
twardy, sportowy - dobrze pokonuje zakręty. Po prostu HONDA.
Widać wszystko. Może szyba tylna niby duża, ale tyłek zasłania np przód innego samochodu przy parkowaniu tyłem.
Wygodne siedzenia. Na długie trasy idealne autko - pomijam spalanie bo o tym napiszę niżej. System AUDIO ma ponad 13 lat i gra jak trzeba.
W zimie jak diesel, trochę mało ciepła daje. Rada: nadmuch ukierunkować na NOGI+SZYBA :) i dużo lepiej.
Wystarczająco, wszystko pod ręką. Z tyłu na brak miejsca też nie można narzekać.
Diesel - troszkę głośniejszy niż benzyna, lecz... lubię to. W zimie wydaje się mi to przydatne, gdyż samochód mnie nie zaskoczy i w momencie mogę zareagować podczas niespodzianek na zaśnieżonej drodze - mieszkam w górach :)
Myślałem, że diesel to oszczędny i nie pomyliłem się ani trochę. Ważnym sposobem na małe spalanie to w tej Hondzie odpowiednie ciśnienie w oponach z przodu. Duża jednostka, duży ciężar - 2,4 do 2,6 atmosfery. Mam tak wbite na tabliczce i przestrzegam tego. Miasto - 5,5 Trasa - 4,9 - 5,2L
Dobra cena za dobre auto. Nie ma co oszczędzać - za 3,5 roku zrobiłem nią 90tys. km. Wymieniam olej, filtry i leje do baku i śmigam.
Zepsuła się mi lampka kabinowa. Cały czas świeciła. Wyciągnąłem żarówkę i po problemie.
Nie jestem mechanikiem ale... Tuż po ślubie (dokładnie dzień) - już z Żoną - jechaliśmy do teściów odwieźć graty. Wiadomo. Na polnej, dojazdowej drodze odpadło mi koło prawe przód. Dobrze, że dojeżdżałem i nie jechałem szybko bo ok 30km/h. Co się okazało. Na wahaczu dolnym puścił sworzeń - tulejka wyleciała. Koło wychylając się wyciągło ze skrzyni ten wałek napędowy. Wszystko skończyło się wymianą sworznia - były tylko 2 szt na całą POLSKĘ!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 86KM 63kW [l/100km]

5,4