Ocena kierowcy - Honda Civic VI Kombi

Tomasz R., 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Wystawiam hondzie civic bardzo dobrą notę. Uważam, ze jest to świetny samochód, obszerny, bardzo ładnie wyglądajacy oraz niezawodny i trwały. Ma pewne swoje mankamenty, ale przecież tak naprawdę to żaden samochód (no może poza Maybachem) nie jest idelany i ma jakieś denerwujące drobiazgi. Jetsem z niego zadowolony.
Nie ma porażającej dynamiki, przy wyprzedzaniu czasami przydałby się większy "kop". Generalnie jednak nie ma powodów do narzekania, a sam silnik pracuje pięknie.
Daję "5" mimo klasycznych problemów ze wstecznym.
Niemalże doskonały, a drogi trzyma się jak przyklejony.
We wszytskich kierunkach z wyjątkiem tyłu świetna. Przy cofaniu bardzo pomocny jest tylny spojler, a i umiejętność jazdy "na lusterka" wskazana.
Wszytsko łatwo dostępne i w zasięgu ręki. Brakuje niestety miejsca na butelki z napojami, schowki i kieszenie też nie porażają swoją iloscią oraz objętością.
Bardszo poprawna, choć czasem nie radzi sobie zbyt szybko z odparowywaniem szyb.
Moim zdaniem super (mam 184 cm wzroostu). Jedyny mankament to fakt, iz osoby o moim wzroście mogą zachaczać głową o krawędź dachu i tylnych drzwi. No ale przecież ja nie jeżdżę z tyłu :-)
Owszem silnik trochę słychać we wnętrzu, ale przynajmniej wiadomo że jest. W każdym razie dla mnie nie pracuje za głośno nawet powyżej 3500 obrotów.
Bardzo przyzwoita - jeżdzę generalnie na gazie i zużycie kształtuje się na poziomie 8,5 - 9,5 l/100 km (w zależnosci od tego czy jeżdżę wiecej po mieście czy na trasie, a tam pomykam na ogół 120 km/h). Jeżlei chodzi o serwisowanie to według mnie jego koszty są umiarkowane. Pod warunkiem, że nie robimy tego w serwisach Hondy, bo tam ceny są bardzo wysokie (np. wymiana 3 żaróweczek podświetlenia przyrządów wentylacji oraz zegara elektronicznego 74 zł!!!!)
Cena to chyba największym mankament hondy civic - jets moim zdaniem nieco za droga. Ale z drugiej strony warto nieco "przepłacić" w stosunku do konkurentów, aby cieszyć się tym, co nam zaoferuje ten samochód.
Pewnie jescze za którko jeżdże tym samochodem, aby wypowiadać się ale jak na razie wszystko w porzadku.
j.w
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW