Ocena kierowcy - Honda Civic VI Kombi

Grzesiek, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Gdybym miał dokonać teraz ponownego wyboru nowego auta, kupiłbym Hondę Civic (uwzględniając tę klasę aut). Alternatywę mógłby stanowić tylko inny "japończyk" - nawet robiny w Europie. Zrobiłem swoim Civic´kiem 241 000 i mam zamiar zrobić przynajmniej kolejne 100 000 km. Wczesniej miałem Nissana Sunny i bez kłopotów przyjechałem 125 000 km (auto przy zakupie miało 95 000 km) więc wysoko oceniam japońskie samochody.
Silnik mógły mieć większą moc dla tej masy auta, ale ogólnie jest OK. Zero problemów przy 241 tyś. km przebiegu.
Skrzynia biegów , a co to takiego?:))) Super!!! Zero problemów!!!
Jak ktoś lubi japonskie auta, to wie, że tam układ jezdny jest świetny, ale dość sztywny i twardy.
Poprawna, czasem trudno cofnąć, ale można sie przyzwyczaić.
Bardzo dobra.
czasem denerwuje mnie system wentylacji, bo producenci chcieli dobrze a wyszło im dziwnie. To chyba jest najsłabszy punkt Civica. Grzeje, dmucha, ale mogłoby byc lepiej.
Miejsca jest wystarczająco dużo dla czterech dorosłych osób.
Przy wysokich obrotach, a te Honda lubi robi się głośniej niż w innych autach. W sumie można się upierać, że tak ma być bo człowiek wie, że auto "żyje".
Zużycie na trasie benzyny 6-6,2 l/100 km, w zimie około 6,5. W miescie nie sprawdzałem. Ceny części i przeglądów całkiem przyzwoite - skoda , volkswagen czy opel mają wyższe - ASO. Ponieważ Civic to auto prawie bezawaryjne więc nie ma co narzekać.
Gdy kupowałem Civica za porównywalą cenę konkurencja oferowała dużo uboższe wyposażenie. Warto wydać pieniądze na nową Hondę, lub zadbaną używaną, bo to auto jest tego warte, nawet jesli trzeba dać trochę więcej niż za inną markę. Niezawodność musi troszkę kosztować.
Super!!! Żadnych problemów!!!
Oprócz normalnych spraw eksploatacyjnych nic się wielkiego nie działo. Na początku przy 80 000 km była do wymiana linka przepustnicy - wada fabryczna i raz problemy z alternatorem a dokładniej z łożyskami - wymiana i "po bólu".
Honda Civic VI Kombi