Ocena kierowcy - Honda Civic VI Kombi

eradwaen@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V VTi 169KM 124kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : B18C4. 0-100: 7,5-7,9. jak na kombi to rewelacja!!!!
Karoseria : minimalne ślady korozji. 1998 rocznik posiadam i na 90 procent byl malowany wiec nie wiem czy to wina hondy czy lakiernika
polecam. wilk w owczej skórze. Full opcja-skóra,klima, full elektryka, szyberdach, pojemny bagażnik. no i jak założysz dystanse i felgi 16tki i obniżysz troszkę i wydech też to naprawdę... :) auto super wygląda
Silnik b18c4 jest super! jak wejdzie na 6000 obrotow to naprawde ciagnie fenomenalnie az do 8200! naprawdę rzadko kiedy ktoś może mi podskoczyć :) niejeden sie zdziwil jak civic combi myka jego 3litrowego potwora... ostatnio stanal na swiatlach jakis duzy jeep cadillac z silnikiem 5.7 hemi... balem sie troszke tego starcia ale tylko start byl jego (4x4). jak wszedlem na 6000 obrotow to tylko patrzylem jak sie oddala. problemem jest dobry start bo koła buksują-nawet na dwójce! ogólnie spoko jest. mógłby mieć troszkę lepszą elastyczność od 3000 do 5000 obrotów ale i tak jest to najlepsza fura jaką miałem. Najbardziej cieszy mnie fakt że jak naprawdę mnie ktoś wkurwi (a w warszawie nie rzadko to się dzieje) to mam zapas mocy. A auto niepozorne!
Super! dźwignia bardzo krótkie ruchy ma. Naprawdę super. Ostatnio się przejechałem bmw 528 z 2003 i myślałem że zmianiam biegi w autobusie hehehe.. :)
nie jest to rajdówka ale poprawnie. Napewno lepiej niż w standardowym civicu. Przechyla się ale bez tragedii na zakrętach. Ogólnie to myślę o obniżeniu i utwardzeniu o jakieś 20mm
bardzo fajna :)
ładne wnętrze, skóra, klima-fajnie wykończone. widać że to nie daewoo :)
no z tym średnio. Trochę długo się nagrzewa a w zimę szyby nie chcą się odparować szybko
dla kierowcy super. mam 186 cm i jest super.natomiast z tyłu za mną na nogi mało miejsca :/ ale nie o to tu chodzi w tej furze..
jest ok
przy mojej średniej jeździe na benzynie pali około 9 litrów (troche trasy-wiekszosc miasto). Natomiast lubię często depnąć więc 10-11 litrów moze łyknąć. na trasie okolo 8 (wolno nie jezdze :). a jak bym się postarał to bym w 7 zamknął-ale nie lubie sie starac :) dodam ze mam sekwencje gazowa. nie jestem z niej na maxa zadowolony bo auto jezdzi do 4000 obrotow a potem juz słabnie-przy czym pali ze 12-15 litrów. teraz benzyna tania (23.12.08-auchan piaseczno-3,29 za litr) i różnica naprawdę niewielka a na benzynie to zupełnie inne auto...
uzbieraj na niego kasę i jaraj się technologią vtec! 169 koni!!! to nie są żarty.. auto przy 7000 obrotów jest po prostu wściekłe!!!!
jak na razie nic a auto ma 170000. Oczywiscie czesci eksploatacyjne-paski, oleje, filtry, klocki wymieniam...
żadnych. w końcu to japoniec. jak dbasz o nie to przeżyje ciebie!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V VTi 169KM 124kW [l/100km]

9,2