Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność i doskonała jakość wykonania
Kupiłem Hondę Civic z Japonii [ sedan] dlatego, że potrzebowałem auta które słuzyło by mi bezproblemowo za niewielkie pieniądze jako taksówka i wybór Hondy Civic to był strzał w 10. Ten samochód bezproblemowo pojeździ jako taksówka przez jeszcze wiele lat i nawet nie myslałem aby ją sprzedac.
Dobry motor zwłaszcza, że auto jeździ tylko po mieście a raz na rok gdzieś dalej[ wyjazd wakacyjny]. Zapewnia odpowiednią dynamikę i co najwazniejsze dla mnie nie wiele zuzywa bo zaledwie 8,4 l gazu w mieście
Biegi wchodzą bardzo dobrze bez wiekszych problemów.
Z przodu bardzo dobra- duża przednia szyba przez tylną również bardzo dobrze widać.
Wszystko jest zrobione z dobrych materiałów, dobrej jakości. Dobrze usytułowana popielniczka
Szybko nagrzewa się zimą auto w środku a latem klima szybko ochładza wnętrze.
Słychać pracę silnika w środku choć silnik ma przyjemny dźwięk.
Honda niewiele spala gazu zarówno w mieście jak i w dalszym wyjeździe. Ceny zamienników dość przystepne choć niektóre części trzeba kupić nowe, nie serwisuje Hondy w ASO gdyż serwis Hondy jest bardzo drogi natomiast mechanik, który zajmuje się moim Civiciem nie chce wielkich pieniędzy za ewentualne naprawy
Cena dość wysoka nawet za uzywaną Hondę ale uważam, że ten samochód wart jest tych pieniądzy
Bardzo rzadko kiedy zdarzają się jakiekolwiek drobne awarie-ostatnio musiałem wymienić amortyzatory ale większość awarii wynika z jakości polskich dróg. No i musiałem ostatnio wymienić wycieraczkę, która źle zbierała deszcz z szyby
Honda Civic nigdy nie miała ani jednej powaznej awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

7,6