Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

mamut, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : wiedziałem, że jest niezawodny - ale że aż tak?
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów - ciężko wchodzi wsteczny, czasami zacina się jedynka - nic z tym nie robię - normalka w tych hondziach - ale w ogóle skrzynia git
Karoseria : woda lubi robić kap, kap od strony pasażera - wiem że różnie to tłumaczą - u mnie była to uszczelka - wystarczyło pociągnąć silikonem - od dwóch lat spokój
Inne : oświetlenie bagażnika - odpada z czasem osłonka żarówki i zaczepy od tapicerki - mi nie chce się z tym nic robić - jak ktoś będzie chciał to sobie poradzi...
jeżdżę nim trzy lata i dla mnie najważniejsze że NIGDY mnie nie zawiódł!
Silnik - wręcz kultowy - lejesz i jedziesz - NIC - tak jak wszędzie warto czasem sprawdzić stan oleju (czy nie odkecił się filtr oleju np) i nie przegrzewać - po ok 100 000 termostat może już nawalać - 50 zł - ale to są części EKSPOATACYJNE - filtry, paski, płyny itp - jeśli to robisz - zapomnij o niespodzewanych wizytach w warsztatach!
dałbym 5, gdyby nie problemy z wrzuceniem wstecznego i czasami jedynki (normalka w hondziach)
wytrzymałość - patrz silnik, może czasem za miękka na nasze dziury, ale dla mnie i tak bomba
no cóż, coś za coś - siedzi się nisko
im dłużej nim jeżdżę utwierdzam się w przekonaniu - że japończycy nieźle przemyśleli zanim zrobili
szybka z przodu lubi parować - czasami wentylacja nie pomaga - dobrze że mam klimkę, hihihi
wygoda kierowcy i pasażera - 6 - nie znam samochodu z tych lat, którym po przejechaniu 500 km wysiadam i NIC nie czuję "w kościach" - niestety nie mogą tego powiedzieć pasażerowie z tyłu - brak miejsca i bardziej buja - miejsce "wyciętę" na super bagażnik
no cóż, to nie jest najmocniejsza strona VI wersji hondzi
nie jeżdżę bdużo - leje się przeciętnie, ale biorąc pod uwagę niezawodność dla mnie 5
tylko typowe - wyciek wody od strony pasażera - u mnie pomógł silikon przy uszczelce z zewnątrz przedniej szyby
tylko typowe - skrzynia biegów wsteczny i jedynka czasami ciężko wchodzą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

7,2