Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

lintu, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 90KM dynamiczny i bezawaryjny.
Karoseria : rdza na tylnych nadkolach - standard
Przeniesienie napędu : biegi czasem haczą
Układ elektryczny : sterowanie nawiewami
Jest to moje pierwsze auto, a poszukiwania trochę trwały - ostatecznie udało mi się kupić zadbaną Hanię z pewnego źródła, w dodatku Japończyka w sedanie. Z zakupu jestem zadowolony, pomimo 18 lat na karku auto jeździ bez (odpukać) usterek. Silnik dość żwawy, daje radę na autostradzie, spalanie w porządku.
Chyba największa zaleta tego samochodu. Całkiem żwawy, nie pali dużo, nie pije oleju i nieźle brzmi.
Nieźle, ale nie idealnie - być może do wymiany jest już olej albo wyrabiają się synchronizatory. Czasem pojawia się problem z jedynką albo wstecznym i z płynną redukcją w zimne dni. Zasadniczo jednak działa dobrze.
Ze względu na niski prześwit auto fantastycznie wchodzi w zakręty - jazda po łuku to prawdziwa przyjemność. Niestety, legendarne wielowahaczowe zawieszenie jakieś specjalnie komfortowe nie jest i na dziurawych drogach nie jest zbyt przyjemnie.
Widoczność dobra, czasem przednie słupki trochę przeszkadzają. W mojej wersji (sedan) brak wycieraczki tylnej szyby bywa sporym problemem.
Schowek całkiem duży, miłym dodatkiem jest schowek w podłokietniku - ogólnie jednak szału nie ma. Dość dziwnie rozmieszczone przyciski świateł przeciwmgłowych. Suwaczki wentylacji i ogrzewania (Japończyk) mało precyzyjne.
Bez większych zastrzeżeń, chłodzi i grzeje jak należy. Minus za nieprecyzyjnie działające sterowanie nawiewami (wieje nie z tych nawiewów, z których powinno).
Z przodu dobrze, choć trzeba się przyzwyczaić do niskiego siedzenia. Z tyłu przeciętnie.
Najsłabszy punkt samochodu. Bardzo słabo wyciszona podłoga, wyraźnie słychać huczenie opon - na niektórych nawierzchniach jest tragicznie głośno. Przy prędkościach autostradowych hałas bywa męczący.
Spalanie w porządku. Cen części jeszcze nie miałem okazji empirycznie poznać, bowiem na razie nic nie wymaga wymiany.
Warto dołożyć nieco grosza na ładny i zadbany egzemplarz. Z pewnością jeden z lepszych starszych samochodów.
Drobiazgi, które padły u mnie: - elektryczne sterowanie lewą tylną szybą - żarówka sygnalizująca włączone ogrzewanie tylnej szyby - wspomniane sterowanie nawiewami
Poza korozją tylnych nadkoli brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

Honda Civic VI Sedan