Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Koleszka, 10 lat temu
Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Sedan 1.5 i 114KM 84kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na takie osiągi potrafi być bardzo oszczędny jak na taką moc,ale jak się ostro poznęcać nad gazem to 12 łyknie bez ale co i tak jakoś specjalnie wielkim wynikiem nie jest w porównaniu do niemieckiej konkurencji z podobnymi osiągami.
Karoseria : jedyny problem to rdza u mnie są dwa małe bombelki na przednim błotniku
Zawieszenie
Inne
Świetne auto niezawodne i oszczędne .Małolaty narzekają że skrzynia biegów ma za długie przełożenie przez to trochę wolniej się wkręca ale nie o to tu chodzi to auto to economo jazda w trasie 90 km/h spokojnie gwarantuje zużycie paliwa na poziomie 5-5.5 na sto km czyli jak ropniakiem. Słyszałem że części do hondy są drogie ale to nie jest prawda części kosztują tanio jak do golfa czy opla.
Silnik d15z6 to rewelacja moc jest co prawda w górnym zakresie obrotów i na niskich jest po prostu spokojnie ale za to bardzo ekonomicznie,każdy wybiera co mu pasuje osiągi czy niskie spalanie.
Rewelacja
Niby jest ok ale jak ostro wchodzę w zakręty to nie jest to czuć że jest trochę za miękki.
Mogło by być ciut niżej pozycja za kołkiem ale tak za to widoczność jest perfekt.
Kwestia przyzwyczajenia dokładnie to samo co 5 generacja.
Zimom grzeje aż nadto do tego strasznie szybko ale latem sytuacje ratuje szyberdach ale w prawdziwe upały przydała by się jednak klima urok czarnego auta.
W porównaniu z 3 drzwiowym civiciem to tu jest znacznie więcej miejsca przynajmniej na nogi.Więcej nie potrzeba nawet 190 cm jest spoko.
O dziwo jest tu cicho w golfie 3 było głośniej na seryjnym wydechu.
Ogólnie to auto wychodzi bardzo tanio ale warunek to kupić coś w rozsądnym stanie bo śmietników nie brakuje oglądałem kilka sztuk zanim trafiłem na coś sensownego.
Na pewno za takie auto trzeba zapłacić dość sporo ale znacznie taniej można kupić sedana niż coupe czy 3 drzwiowego jakoś małolatom nie odpowiada kształt rodzinny przez to cena też jest inna przeważnie ...
Mam krotko auto bo zaledwie 7 miesięcy ale awarii to nie miałem żadnej.
To jest moja 3 honda i z żadną nie było poważnych problemów honda jak zadbana to pewna marka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

7,1