Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1999
Honda Civic VI Sedan 1.5 i 114KM 84kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie zużycie paliwa przy w miarę dobrych osiągach
Zawieszenie : Normalna eksploatacja, elementy uległy zużyciu i trzeba było je wymienić na nowe.
Bardzo przyjazne i chętne do współpracy auto. Wymieniaj płyny na czas a odwdzięczy się bezawaryjnością. Jeśli chcesz ekonomii, dostaniesz ją. Jeśli lubisz dynamikę, też będziesz zadowolony (w granicach rozsądku oczywiście, do vtec\'a mu daleko).
Silnik pracuje bardzo równo. Przy obrotach rzędu 2000 odczuwa się wysiłek podczas przyspieszania, ja na ogół wrzucam wyższy bieg przy ok 3500-4000, wtedy auto zbiera się bardzo przyjemnie. Niestety długie przełożenia skrzyni w wersji econo zabierają dużo z dynamiki.
Biegi wchodzą płynnie oprócz wstecznego, który czasem nie chwyta. Długie przełożenia pomagają w ekonomicznej jeździe ale zmniejszają przyspieszenie.
Umieszczenie przycisków znajdujacych się z lewej strony kierownicy (szyber, halogeny, podgrzewanie lusterek) zmusza kierowcę do wychylenia się w lewo, co nie sprzyja bezpieczeństwu podczas jazdy.
Silnik nagrzewa się dość szybko, choć skuteczność ogrzewania nie powala na kolana. Trochę musi popracować na najwyższych obrotach wentylatora zanim zrobi się wystarczająco ciepło.
Według mnie przestrzeń jest w sam raz, zarówno jeśli chodzi o kierowcę, jak i pasażerów. Gdyby tylko podłokietnik był z 10 cm dłuższy...
Trudno mówić o dobrym wyciszeniu w przypadku civiców, dla mnie po prostu jest znośnie i nie jest jakoś specjalnie uciążliwe. Aczkolwiek powyżej 150km/h trzeba zdecydowanie głośniej mówić.
Auto naprawdę bardzo ekonomiczne! Mój rekord to ok 5,5 litra (trasa 300 km, lato, średnia prędkość ok 100, nieobciążone auto). W mieście przy spokojnej jeździe 7-8, jazda non stop w okolicach czerwonego pola to nawet 13. Zimą litr więcej.
Póki co miałem problem z centralnym zamkiem, czego oczywiście nie można zaliczyć do usterek samego auta. Poza tym klakson, który czasem potrafi nie zadziałać i tylna klapa, którą zimą musiałem kilkukrotnie trzepnąć zanim zatrzask chwycił. WD-40 rozwiązał problem na jakiś czas.
Jak na razie wymieniłem tylko tuleje i gumy w zawieszeniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

8,3