Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Sedan 1.5 i 114KM 84kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda , bezawaryjność i małe zuzycie paliwa
Karoseria : Mój korozji prawie nie posiada ale coś zawsze się znajdzie
Zawieszenie : tuleje w poprzednich civicach wytrzymały zawsze 80 tyś km w ciężkich warunkach bo w e36 z tyłu 35 tyś km to prawie nie do osiągnięcia
Inne
Naprawdę świetne auto im dłużej nim jeżdżę tym bardziej je lubię. Jest niezniszczalne jak na razie nic się nie zepsuło.Na wysokich obrotach czuć pazur i prowadzi się całkiem przyzwoicie a do tego przy delikatnej jeździe jest bardzo ekonomiczny
zmieniłem seryjny wydech róre i kolektor z silnika d16z6 i auto znacznie ożyło na niskich i średnich obrotach.Co ciekawe dolewam między wymianą 0,7 l oleju jak na ten silnik to jest dobry wynik
Precyzja tej skrzyni to największy plus tego auta można mieć małe zastrzeżenie tylko tym że 1 bieg mógłby mieć dłuższe przełożeniem bo do 75 km/h łapie lekkiego muła.
Układ jezdny tego auta jest cudowny nie ustępuje e 36 nawet zbytnio w zakrętach jak na przedni napęd jest doskonale
Raz udeżyłem w trasę 840 km w jeden dzień i jakoś specjalnie nie byłem zmęczony bo w octawi tdi wymiękałem po 400 kilometrach tak byłu strasznie nie wygodne siedzenia .
Mi pasuje doskonale
nagrzewa i chłodzi szybko ale przydała by się klima bo czarny kolor jednak baje się odczuć w środku bo szyber sprawdza się dopiero od 80 km/h
Nie ma większych problemów nawet w dłuższa trasę w 5 osób jedynie zastrzeżenia można mieć do bagażnika co prawda jest duży ale płytki
U mnie jest bardzo cicho silnik ma dźwięk podobny do mixera ,jedno co zrobiłem to wywaliłem filtr stożkowy i zamontowałem seryjny dlamnie to mi nie pasowało to było poprostu buczydło
jednym słowem taniocha ogólnie bordzo porównywalnie do poprzedniego e 36 compact 316 ale ciwić spala średnio 2.5 litra mniej i jest dużo bardziej dynamiczny czuć jak się przyciśnie .
Zadbane egzemplarze przeważnie kosztują odpowiednio ale da się znależć coś w rozsądnych pieniądzach ale na ogół bardzo dużo civiców bez nadkoli i progów ,powypadkowych po poważnych przeżyciach i wszelkiego skompstwa i tzw.tumiwisizm ważne że jedzie ogólnie trzeba się naszukać ale warto
Na liczniku mam niecałe 240 tyś km ale śrubki od licznika były odkręcane i licznik był na bank kręcony ile nie wiadomo ale auto jest naprawdę niezawodnie jadę w Polskę i wiem że wrucę to muj 3 civic miałem 4 gen 1.4 i 5 gen 1.5 i przy tych autach nic nie robiłe tylko serwis jak toś szuka auta bezawaryjnego polecam ale tylko auta nie zajeżzone
Nic takiego nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]