Lista ocen Honda Civic VII Hatchback (267) - Ergonomia

Na liście zabraknie 247 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Bez zarzutów, choć kierowcy o dośc krótkim tułowiu w stosunku do nóg, bądź preferujący bardziej leżacy tryb jazdy mogą mieć problem z umiejscowieniem prawej nogi (kolana) - nieco za mało miejsca, harakterystyczne dla Hondy, dało by się to skorygować regulacją pionową położenia kierownicy, niestety jest tylko pozioma. Druga sprawa, brakuje mi tej niskiej pozycji za kierownicą, znanej z wcześniejszych Hond i nawet 8 generacji, brakuje mi tego...
~Cichy C.
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Na duży plus wszystko w zasięgu ręki, wykończenie dobre nic nie skrzypi oprócz fotela kierowcy co w Civikach jest tak normalne jak nieskładajace sie pasy i brak wyciszenia przy większych predkościach i to samo jest w V, VI, VIIgen, nie kumam czemu powielaja cały czas te same błędy. W porównaniu do np A3 inna bajka jeśli chodzi o jakość i wykończenie wnętrza, ale Audi to lider. Fajne schowki i uchwyty na napoje bardzo pomagają. Auto przyjazne...
~denver
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Auto ma prostą i czytelną deskę rozdzielczą. Wersja sport wyposażona jest w skórzaną kierownicę (bardzo przydatny szczegół) i skórzany lewarek, który umieszczony jest nietypowo, ale bardzo wygodnie i \"sportowo\". Z powodu okrągłości można mieć problem z zamontowaniem radia CB. Jeżeli chodzi o pojemniki na napoje to musimy wybierać - albo pojemniki, albo dostęp do płyt CD. Jedyna rzecz, jaką bym dodał, to kierownica regulowana w dwóch...
~HYMURT
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Wszystko pod ręką i dokładnie tam gdzie powinno być. Duży problem z ustawieniem kierownicy, ze względu na brak regulacji w poziomie osoby wyższe mogą mieć problem z zajęciem wygodnej pozycji. Ja jestem przeciętnego wzrostu (178cm) a i tak czasami nie mogę się odnaleźć za kierownicą (szczególnie jak ktoś poprzestawia mi fotel).Brak uchwytu (raczki) nad prawymi drzwiami, poważnie utrudnia wygramolenie się z tylnej kanapy.
~Tadek
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Jeżeli ktoś twierdzi że telefon dotykowy jest wygodniejszy niż zwykły, to nie doceni prostoty Civica. Tu nie ma kilku wyświetlaczy, paneli dotykowych, 50 klawiszy. Samochód stworzony dla bezproblemowej obsługi samochodu, w czasie jazdy wszystko leży w dłoni, każda regulacja bez odrywania oczu od drogi. Tak ma być w każdym samochodzie, a niestety współcześnie jest z tym coraz gorzej - milion klawiszy itp.
~Jądry
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Fotele bardzo wygodne, wszystko pod ręką. Nie jest to absolutnie limuzyna ale daje poczucie komfortu, dosyć sporo miejsca na nogi aczkolwiek z kolanami może być problem nawet u kierowcy. Z tyłu sporo miejsca i bardzo wygodna kanapa. Największa wada - brak wysunięcia kierownicy. Fotel odsunie się daleko ale jeżeli masz długie nogi to ciężko będzie Ci być pewnym za kierownicą
~radek50@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Co do ergonomii wnętrza to mam mieszane uczucia. Mało schowków a jak są to niewielkiej pojemności. Osobiście wykorzystuje tylko schowek między fotelami przednimi i oczywiście schowek główny od strony pasażera. Braki w ergonomii wnętrza Civic nadrabia przestrzenią dla pasażerów i pojemnością bagażnika. Szczególnie bagażnik jak na auto tej klasy jest naprawdę przyzwoity.
~Staszek
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Według mnie VW tu powinien sie uczyć co to znaczy ergonomia. Wszystko jest zrobione tak, że w 5 minut opanowujesz cały samochód, obsługa wszystkiego intuicyjna i bez odrywania oczu od drogi. Drążek zmiany biegów - poezja. Ilość schowków wystarczająca, prostota deski to jej największy atut. No i wygląda duuuuużo świeżej niż toporna w Golfie. Jakość materiałów porównywalna.
~Michał - mgen@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Wszystko pod ręką. Rewelacyjne położenie lewaka zmiany biegów - megawygodne. Być może trochę kłopotu może sprawiać radio - trzeba oderwać plecy od fotela żeby sterować ale ja mam sterowanie w kierownicy więc u mnie to nie problem. W radiu przycisk wysunięcia płyty oraz wyboru źródła dźwięku (radio - cd) zamieniłbym miejscami. Wadą jest brak osobnego zegarka - moim zdaniem.

Usterki Honda Civic VII

Honda Civic VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysztof
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Strasznie długa droga drążka zmiany biegów i do tego ten w dziwnym miejscu. Trzeba się przyzwyczaić do podnoszenia ręki, by zmienić bieg. Kierownica, jak by jej nie ustawić, zasłania przyciski koło kolumny. Trzeba ich szukać po omacku. Środkowy podłokietnik jest za szeroki - utrudnia wpinanie pasów i operowanie hamulcem ręcznym. Wygodne, dobrze trzymające fotele.
Honda Civic VII Hatchback