Lista ocen Honda Civic VII (373) - Widoczność

Na liście zabraknie 335 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ryszard M.
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Dobrze. Lepiej niż w Focusie, zarówno do przodu, na boki jak i do tyłu. Pomimo większych rozmiarów zewnętrznych, łatwiej jest mi wjechać Hondą do garażu (tyłem i w dodatku na dół do piwnicy) i ustawić samochód równolegle do ściany. Lusterka również są wygodne i pozwalają na dobrą obserwację . Początkowo trochę denerwowały mnie płaskie klamki w Hondzie, przez co nie mogłem szybko ocenić zarysów bocznych auta w lusterkachwstecznych (w Focusie...
~Człowiek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ja nie mam problemów z widocznością. Troszkę lusterko wewnętrzne mogłoby być szersze (poprawili to w momencie liftingu, tylko że ja mam auto sprzed). Ponieważ moja mama ma Civia trzydrzwiowego po liftingu, którym wyjeździłem sporo kilometrów - wiem, że w jej wersji jest problem z cofaniem, ze względu na duże tylne słupki (czy raczej słupy) boczne. Niemniej jednak w 5-drzwiowej wersji ten problem nie istnieje.
~obiektyw
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Wersja 5D. Zła widoczność do przodu - nie widać nic z 10 m przed maską, gruby przedni lewy słupek ułatwia przejechanie pieszego na pasach przy skręcie w lewo, równie gruby prawy środkowy zapewnia wystawienie się na strzał przy skręcaniu w lewo z podporządkowanej (tym autem najbezpieczniej jest skręcać tylko w prawo). Perpektywa z pozycji leżącego w wannie. Zalecana jazda "na królika".
~xeb
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Z przodu sadniczo OK. Jedynie wycieraczka od strony kierowcy konczy swoj bieg za wczesnie (ok 8 cm od krawedzi szyby) wskutek czego w czasie deszczu w tym miejscu powstaje kilkucentymetrowa warstswa brudu, co ogranicza widocznosc. Mozna to przestawic, ale wtedy w stanie spoczynku wycieraczka za bardzo wchodzi na szybe od dolu. Do tylu widocznosc beznadziejna. Nie ma porownania z Peuegotem 307.
~Bartas
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
I tutaj chyba najsłabszy punkt samochodu. Parkowanie na prawdę wymaga dużo :) Widoczność utrudniona przez dość spory słupek A, opadającą tylną boczną szybę oraz niską pozycję w aucie - fotel nie jest regulowany w płaszczyźnie pionowej i mimo 186 cm wzrostu mam problem z dostrzeżeniem linii na parkingu. W ciasnych skrętach przeszkadza wcześniej wspomniany słupek.
~Xavier515
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Z przodu widoczność świetna - dość duża szyba przednia. Słupki nie ograniczają widoczności, ale jeżeli chodzi o tył to jest znacznie gorzej! Ciężko mi się przyzwyczaić do Sedana w którym nie widzę tylnej klapy bagażnika. Wspomagam się lusterkami bocznymi podczas parkowania tyłem, jednak dalej nie czuje tego tyłu. Jeszcze jedno. Dlaczego w sedanach brakuje wycieraczki?
~Krzysztof
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Mocno wysunięta do przodu i wysoko umieszczona przednia szyba powoduje,że niewiele widać przed samym pojazdem. To jest stresujące szczególnie podczas jazdy po górskich drogach, gdy po minięciu wierzchołka wzniesienia przez moment jeszcze mogę podziwiać tylko horyzont. Podobnie wysoko umieszczone szyby boczne skutecznie utrudniają manewry w ciasnych miejscach. Dobre lusterka!
~walassios
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Nie jest idealna ,niska szyba ogranicza widoczność świateł patrząc do góry w mieście. Na boki jest OK. Małe lusterka boczne i środkowe. Jest wiele gorszych samochodów w tym temacie ale koniec końców nie jest tak źle. Mitsubishi colta Z30 w perfekcyjnym stanie technicznym skreśliłem właśnie z powodu tragicznej widoczności. Tutaj jest OK ale szału nie ma.
~Daniel
Coupe 1.7 i 125KM 92kW
Super jeśli lubisz jazdę z wyprostowanymi nogami kilka centymetrów nad ziemią. Dla mnie brakuje regulacji kierownicy w osi poziomej. Jest tylko góra dół. Minus że siedzenie trzeba regulować za każdy m razem gdy wypuszczasz kogoś do tyłu. Szyby w coupe są duże i położone pod dużym kątem. Szyby boczne słupek b jest poza zasięgiem wzroku. Siedzisz przed nim.

Usterki Honda Civic VII

Honda Civic VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jądry
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Nie ma tragedii ale mimo wysokiego wzrostu maski nie ujrzysz, w tylnym lusterku niewiele zobaczysz, a zapomnij że bez wychylania się zobaczysz linie na parkingu. Ogromne boczne szyby dają świetną widoczność, możesz się właściwie obrócić I dalej nie zobaczysz słupka. Jeżeli pasażer rozłoży osłonę przeciwsłoneczną to nie widać jadących samochodów z prawej