Lista ocen Honda Civic VII (393) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 316 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Gdyby nie problemy z nagrzewnicą to byłoby idealnie. Podaję listę awarii w 14-letnim aucie z przebiegiem 220tys. km: 1. ze starości pękła linka do otwierania wlewu paliwa, skleiłem poxipolem :), 2. zepsuł się sterownik centralnego w jednych drzwiach, koszt naprawy poniżej 100zł. KONIEC :)
~sławekk
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Dobrze a nie doskonale bo mam jedną bolączkę - zacina się centralny zamek i blokuje otworzenie klapy bagażnika. Ja juz odkrylem sposób na "domowe" otworzenie ale dla nowicjusza może to się skończyć w warsztacie. No i częste przepalanie się żarówek ... w sumie drobiazg ale upierdliwy...
~Konrad
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Drobiazgi - w tylnej klapie, po opadach deszczu, zbiera mi się woda i po otwarciu klapy wszystko wlewa się do bagażnika (łącznie jest tego może szklanka..) - zapewne któraś uszczelka pod światłem przepuszcza. Z drobiazgów jeszcze drzwi pasażera czasami się nie domykają. Poza powyższymi nic się nie dzieje.
~Paweł
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ogólnie model mało awaryjny, trwały, choć drobne usterki się zdarzały (ślady korozji na tylnej klapie - usunięte na gwarancji, piszczący pedał sprzęgła - smarowanie 1-2 razy w roku, przepaliły się w ciągu 5 lat 3 żarówki: 1 świateł mijania, 1 pozycyjnych i żarówka oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej.
~rambo7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
odpieło się 1 cięgno siłownika C-Z przy tylnych drzwiach, jest jeden pilot C-Z pytałem w serwisie - tak było fabrycznie -denerwuje mnie to pilnowanie. Swiatła mijania mimo że org. nie świecą wyraźnie w asymaetrii na prawio, nie dało sie ustawić nawet na stacji. usterki podświetlenia deski rozdzielczej.
~Grzegorz Ragan
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Nic się nie psuje, ale pamiętajcie,że honda ma kiepski serwis w Polsce i gwarancja na 3 lata wcale nie pomaga, bo serwis zawsze chce nie dopuścić do wymiany gwarancyjnej. Przy wymianie gwarancyjnej przednich reflektorów-parowanie, wymieniono tylko jeden i problem z drugim nadal sie powtarza.
~użytkownik
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nigdy bym się nie spodziewał , że w Hondzie mogą być problemy z korozją już w 2 gim roku użytkowania(pokrywy maski i bagażnika w sedanie).Czyżby wypadek przy pracy? Czy ktoś miał podobne ptoblemy, może tylko ja mam takiego pecha? Gdyby nie to nie miałbym wątpliwości, że następnym samochodem też będzie Honda
~walassios
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Na dzień dobry okazało się że gniazdko zapalniczki ma wadę konstrukcyjną i nie działa mi ładowarka USB (bolec nie dosięga +). Trochę pokombinowałem i zrobiłem - wymieniłem śrubkę na która nakreciłem nakretke. Wkład zapalniczki poszedł do kosza. W moich samochodach się nie pali.
~Coyotek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Drobne pierdoły, skutecznie utrudniają eksploatację. Błąd zaworu sterowania powietrzem biegu jałowego, padnięte sterowanie szyby kierowcy czy zdychający bez powodu silniczek tylnej wycieraczki. 3 usterki , co najmniej z 2 pierwszymi nie może poradzić sobie nawet ASO - wstyd.
~Irek
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Po zakupie wymieniłem kompletny rozrzad aso, elementy eksploatacyjne zawieszenia, tarcze i regeneracja hamulców,chlodnica aso,felgi i opony (hondowskie 16"/ Continental).Przejechalem 14000km w rok czasu (głównie trasa) całkowicie bezawaryjnie. Jak się dba tak się ma ;)