Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

koni00, 13 lat temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2010
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Atko jak najbardziej sympatyczne, nie do dynamicznej jazdy. Silnikowi brakuje 15-20 koni. Ja wybrałem 1.4 głównie ze wzgledu na jazde po mieście. Jak na razie zużycie bezyny jest ok a mam nadzieje że po wymianie oleju bedzie trochę lepiej.
Silnik pracjuje równomiernie i cicho. Przy podkręcaniu obrotów powyżej 4.5 tys robi sie głośnawy.
Precyzyjna na razie bez problemów i zgrzytów.
Twarda ale mozna sie przyzwyczaić. W zakrętach idealnie.
Widoczność do tyłu ograniczona dzieloną tylna szybą. Ale duże lusterka boczne bardzo pomagają.
Bardzo przemyślane wnetrze mnóstwo schowków. Do małej poprawy kształt prawego schowka jest podłużny jak coś wpadnie do od strony kierowcy bardzo trudno coś wyjać.
Wentylacja ok bez zarzutu z klimą jak na razie. Przy odłączonej klimatyzacji na początku nieprzyjemny zapach.
Jak dla mnie rewelacja. Pełna regulacja fotela i kierownicy pomogła mi dopasować ulubioną (prawie prosto siedzącą pozycję). Zona zadowolona z przestrzeni na nogi z tyłu (Dlatego przy zakupie odpadły (Octavia, Corolla, M3).
Przy kręceniu silnika powyzej 4,5 tys obrotów robi sie troszke głosniej.
Średnie spalanie w mieście to ok 8l/100 wg wskazań komputera na trasie przy średniej ok 100km/h też. Przy spokojnej jeździe w mieście ok 7,6 l/100km. Oczywiscie wszystko przy klimie. Co do reszty to jeszcze nie wiem.
Zdaje sobie doskonale sprawę z ograniczeń dynamiki silnika 1.4 100 konnego.
Na razie wszystko ok.
Na razie wszystko ok.