Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

ag1981, 11 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Inne : Bardzo przestronne auto i ogromny jak na tę klasę bagażnik
Wspaniałe auto dla ludzi, którzy kochają Hondy i dla tych, którze lubią się wyróżniać, bo wygląd jest \"nieziemski\":)
Silnik jest w sam raz do tego auta, 1.4 to porażka, natomiast 1.8 potrafi być naprawdę oszczędny, a gdy trzeba i się go wkręci powyżej 4 tys.obr/min to potrafi \"odejść\" i całkiem fajnie brzmieć:), choć V6 czy więcej to to nie jest.
Idealnie, jedynie czasami wsteczny nie chce wejść za pierwszym razem
Uważam, że auto naprawdę prowadzi się bardzo pewnie, przyjemnie, na RÓWNYM!!! asfalcie jazda po zakrętach to prawdziwa przyjemność, szkoda, że nasze drogi nie są niestety w większości stworzone dla takich aut - uwaga - zawieszenie naprawdę twarde, ja to lubię, ale nie każdemu przypadnie do gustu
Jeden z największych minusów tego auta - widoczność przez tylną szybę zerowa, do tego brak tylniej wycieraczki, sytuację ratują bardzo dobre lusterka boczne i fabryczne czujniki parkowania(naprawdę polecam wersję z czujnikami)
Z początku można mieć mały kociokwik, bo rozmieszczenie poszczególnych przycisków wymaga przyzwyczajenia, ale nie trzeba być mgr inż. -wystarczy trochę chęci. Jedynie przycisk START ENGINE (czyli uruchamianie silnika) jest umieszczony w lewym dolnym rogu i co dziwniejsze, najpierw trzeba klasycznie kluczykiem włączyć zapłon, a dopiero później przyciskiem uruchomić silnik.
Nie mam żadnych uwag do wentylacji i ogrzewania, klima działa super.
Przestrzeń jest wzrorowa!!!, miejsca w samochodzie i bagażniku jest więcej niż w niejednym wanie czy aucie klasy D czy E:)
Jak to Hondy:) - dla mnie jako miłośnika jest git, ale dla przeciętnego użytkownia:D będzie głośno, zwłaszcza jak się jedzie powyżej 3500 obr/min czyli np. powyżej 120 km/h
Uważam, że jak na takie osiągi, suto jest bardzo ekonomiczne,a do tego to prosty, sprawdzony beznyniak, beż żadnego turbo, czy jak w dieslach filtry DPF, dwumasy, czy wrażliwe wtryskiwacze.
Auto jest drogie w zakupie i serwisowaniu, ale odpłaca się niezawodnością
Mam te auto od nowości - przez 5 lat i ponad 80 tys.km. nie się niepokojącego nie wydarzyło - 45 tys.km. wymieniłem klocki hamulcowe z przodu, teraz powoli przymierzam się do wymiany klocków tylnich i przednich wraz z tarczami przednimi. Do tej pory wymieniłem 1 komplet żarówek!!!. Tak naprawdę jedyną, ale za to ogromną wadą jest beznadziejnie słaby lakier - zwłaszcza czarny:(, rysuje się chyba od samego patrzenia na niego, no cóż - ekologiczne lakiery wodne są do niczego:(
Do tej pory żadnej poważnej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,1