Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Grzegorz, ponad rok temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Ogólnie samochód godny polecenia ale dla ludzi dla których komfort raczej nie ma znaczenia bo nawet zupełnie sprawne zawieszenie sprawia że czujemy się jakbyśmy jeździli bolidem formuły 1. Trzeba jednak zaznaczyć że to samo zawieszeni sprawia dużo radości podczas wchodzenia w ciasne zakręty. Silnik świetny i pancerny, spalanie na przyzwoitym poziomie. Lpg między 7,8 z klima na długiej trasie a 11,4 zima na krótkich trasach i też często z klima żeby szyby odparowaly. Ogólnie samochód wdzięczny i bezawaryjny jednak przyjemność z jazdy jest tylko na trasie i na ładnej drodze. Droga z dziurami lub choćby z niewielkimi nierównościami to droga przez mękę. Ogólnie polecam ale jeśli chodzi o cenę zakupu to raczej bym powiedzial że bardzo drogie to są auta.
Silnik super. Tak dobry silnik miałem tylko w Mazdzie 323f bj, teraz znowu mogę śmiało powiedzieć że jest pancerny. Olej ubywa głównie gdy się kręci wysoko lub jeździ dużo w mieście. Spala adekwatnie do mocy. W związku z tym że mam lpg to głównie o tym paliwie się wypowiem. Spalanie w mieście 9 do 12l zależy od jazdy i natężenia ruchu. Trasa w wakacje z klima nad morze wyszło 7,8l.
Skrzynia ciężko chodzi, choć nigdy mnie nie zawiodła to jednak chodzi jak w ciągniku i czasami trudno wbić bieg 1 lub 2 mimo serwisowania.
Właściwości jezdne dzięki temu układowi znakomite jak na te czasy produkcji. Oczywiście zależy od ogólnego stanu zawieszenia i opon ale jeździ się jak po szynach.
Karoseria jak narazie bez oznak korozji na zewnątrz ale lekko go brało od spodu na szczęście już konserwacja doszła. Lakier jednak słaby i widać lekkie lekkie odbarwienia jak się dobrze przyjrzeć a nawet są miejsca gdzie lakier schodzi zwłaszcza na tym czymś coś z tyłu szyby ja odgradza.
Widoczność słaba zwłaszcza do tyłu. Nie mam czujników parkowania i naprawdę czasami jest ciężko a w dodatku nie ma tylnej wycieraczki. Widoczność do przodu też średnia ale można się przyzwyczaić do tych bocznych szerokich słupków.
Trzeba się przyzwyczaić i jak już całość ogarniemy co gdzie jest to naprawdę doceniamy rozmieszczenia poszczególnych przycisków i obsługi całego kokpitu.
Ogrzewanie jest o po prostu ok. Nie ma nic specjalnego bo równie dobrze szybko się nagrzewal w moich innych autach.
Ciężko ocenić mi tył ale z przodu jest jak najbardziej ok. Nie jestem wysoki ale 174cm to wzrost który idealnie się wkomponuje we wnętrze tego auta. Jedyny minus to niski,, strop" często nawet ja przy swoim wzroście uderzam głową przy wejściu do auta.
Silnik wyciszony w miarę dobrze, ale opony i całe zawieszenie słychać na każdym kroku. Raczej średnie.
Myślę że cenowo jest jak najbardziej w porządku. Nie ma wygórowanych cen części. Chociaż trzeba przyznać że rzadko te koszta trzeba liczyć bo nic się jak narazie nie psuje.
Jakość od ale pod względem wytrzymałości jednak wszystko trzeszczy i się ma wrażenie że się jeździ wozem drabiniastym.
Narazie nie psuje się nic.
Przez rok nie miałem żadnej awarii. Dlatego może że naprawdę zakupiłem egzemplarz pewny z dobrej ręki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,6