Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Maciek - Bytom, 17 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Preferuję markę Honda ze względu na jej niezawodność oraz styl. Podoba mi się to, że każdy nowy model civica jest całkiem inny od poprzedników i nie robią tylko face liftingów. Cena jest wyższa od konkurencji ( za model 1,8 sport zapłaciłem 74900 zł), ale jest naszpikowany bajerami. Samochód warty swojej ceny. Bardzo ważnym argumentem w dalszym wyborze tej marki był serwis. W moim mieście (Bytomiu) salon i serwis Hondy jest dość niewielkiw porównaniu do innych salonów, ale obsługa jest I klasa. Dzwoniąc do serwisy ,gdy podam swoje nazwisku serwisanci automatycznie kojarzą mnie z konkretnym samochodem.Nigdy nie muszę mówić jakim modelem jeżdżę itd. Przy ewentualnych naprawachnie wciskają niepotrzebnych i jednocześnie drogich części.Wymieniane są tylko niezbędne elementy. Kiedyś kupiłem newego Renault Megane, to na serwis trzeba się było umawiaś przynajmniej tydzień wcześniej,mimo ,ze mieli olbrzymi serwis na wiele aut. W Hondzie jeżelinie przyjmą mnie prawie od ręki to najpóżniej na drugi dzień. W Bytomiu są tylko 3 stanowiska w serwisie!To wskazuje na niezawodność tych samochodów. Ja jestem bardzo zadowolony z marki Honda i wszystkim ją polecam.
Silnik ma wystarczającą moc(140koni)i działa super przy obrotach powyżej 3,5 tyś - ale to cech japońców, fajny klank silnika
Dość krótki i precyzyjne przełożenia, no i 6 bieg na trasę-rewelacja.
Samochód świetnie trzyma się drogi, zakręty pokonuje jak po szynach.
Z przodu ok, okna boczne są mniejsze w porównaniu do poprzedniej Civiczki, a do tylnej szyby ze spojlerem trzeba się przyswyczaić.
Super kształt, strzał w dziesiątkę
Klimatyzacja i nawiewy działają bez najmniejszych zarzutów, super jest odmrażanie przedniej szyby-bardzo sprawne
Z przodu miejsca jest bardzo dużo, wygodnie fotele z dobrym trzymaniem bocznym. Z tyłu też jest sporo miejsca,ale mniej w porównaniu z poprzednim modelem - dach jest bardziej spadzisty, więc jest mniej miejsca nad głową
OK
Zależy odstylu jazdy i jakości paliwa.W mieście od 8 do 9,3l, w trasie ok. 6l. W moim poprzednim civicu 1,4 2001r miałem wtrasie większe spalanie.
Trochę drogi samochód,ale jakość kosztuje. Nic za darmo.
Ten model jeszcze mi się nie zepsuł. Poprzednią hondą jeżdziłem 5 lat również bezawaryjnie.
Brak usterek
Honda Civic VIII Hatchback 5d