Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Michał M, ponad rok temu
Silnik 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic VIII Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność,moc ,wręcz niewyobrażalnie male spalanie
Mój egzemplarz Hondy pokochałem za niezawodność,dynamikę, spalanie,wygląd, praktyczność.Dala mi poczucie bezpieczeństwa i pewność czasem wbrew logice.Spontaniczne wycieczki,długie międzynarodowe trasy-moja Honda obdarowała mnie wszystkim co kierowca może tylko sobie wymarzyć .
Jednostka 2.2 jest jednym z najlepszych silników w historii. Niezawodność,moc oraz małe spalanie sprawiły że już każde moje inne auto w przyszłości będzie miało cholernie zawyżona poprzeczkę.
6 biegowa.Wyobraz sobie 10 lat pracy na deliverce .Ponad 100 tys mil na mieście .I zero problemów.
Trzyma się świetnie drogi.Zwrotna.Zwinna.Niewiem czy to prawidłowe miejsce na komentarze odnośnie zawieszenia ,ale muszę przyznać że to jedyne co boli mnie w tym aucie.Nie jest przyjazne dla kierowcy. Czuć wertepy i dziury w drodze.
Pomimo 17 lat jest nadal w dobrym stanie.Auto robi około 15 tys mil rocznie więc jest regularnie wygrzewane co sprawia że nie ma korozji.
Nigdy nie stanowiła żadnego problemu
Dość twardy podłokietnik który na trasie z UK do Polski dał się odczuć.Reszta intuicyjna i przemyślana .Uwielbiam liczniki które ewidentnie są skierowane do kierowcy .Czujesz się jak w centrum dowodzenia.
Po 17 latach widać że działa wolniej niż w nowych autach.Natomiast klimatyzacja jest jak z kosmosu.Kupilem ja 11 lat temu i nie musiałem dobijać klimy mimo używania w każdy deszcz.
Nigdy nie narzekałem.Przewoze często mój rower na tylniej złożonej kanapie ,pozatym jest świetny podczas przeprowadzki
Diesel jest dość głośny.Odczuwalne na długich trasach.
Dość drogie części zawieszenia,reszta w normie.
Celowo kupiłem auto droższe ale z małym przebiegiem wiedząc że będzie jeździć dużo mil miesięcznie,przez wiele lat nie musiałem nic naprawiać .Stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny dla kupującego.
Szyba przestała się otwierać ,wycieraczki szaleją czasem,zegar nie wyświetla części napisów,lampka airbag wyskakuje ale to pewnie kostka pod fotelem .
11 lat i około 120 tys mil bez poważnej usterki .Ciężko to będzie przebić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CDTi 140KM 103kW [l/100km]

6,7