Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Honda Civic 4D Sedan. jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu. Polecam
Jestem po pierwszym przeglądzie. Zużycie oleju było prawidłowe, silnik bardzo dynamiczny i jeszcze mnie nie zawiódł.
Biegi wchodzą lekko, ciekawie rozwiązany 6 bieg, na początku trzeba było sie do niego przyzwyczaić.W tej samej pozycji co bieg wsteczny.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, w zakręty wchodzi bez problemu.
Słupek lewy od kierowcy przeszkadza. Poza tym wszystko tak jak być powinno.
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo dobre rozwiązanie prędkościomierza. Ładnie świeci w nocy i robi kosmiczne wrażenie dla osób które po raz pierwszy nim jadą. Hamulec ręczny pozwala bez wysiłku startować z różnych pozycji samochodu i jest jednym z najlepszych rozwiązań w aucie.
Wszystko ok. Klimatyzacja rozgrzewa, bądź ochładza bardzo szybko.
Dla kierowcy jak i pasażerów jest bardzo dużo miejsca. Słupek po lewej stronie kierowcy trochę przeszkadza przy skrętach, zwłaszcza na rondach. Znajduje sie poduszka powietrzna no ale wiadomo coś za coś.
Przy prędkościach powyżej 180km/h znaczny hałas w kabinie.Mogłaby być lepiej wyciszona
Przy utrzymywanej stałej prędkości 120km/h spala 6,2 litra na 100km. w mieście pali 7/8 litrów. Zależy naturalnie od sposobu jazdy i sztywnej nogi :]
Samochód tej klasy jest wart swojej ceny.
Samochód od nowości. Jeszcze nic nie było wymieniane, nic się nie popsuło itd. Dodatkowo zamontowałem automatyczny włącznik świateł. Koszt takiego włącznika 100pln i nie muszę pamiętać o włączeniu świateł za każdym razem. Przy obecnych przepisach powinni takie coś zamontować w każdym pojeździe jako standard.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]