Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

git, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest bardzo porządny bez turbo i kompresora i ma pałera
Powinna być jeszcze (opinia Bardzo dobrze) i taką bym wystawił samochód ponad przeciętny. Nie wiedział że aż tak mi się spodoba szczególnie ten 1,8 -ale uważam że akurat to jest w nim naj.....
Silnik jak bajka, kiedy chcesz przyciskasz gaz i jedziesz z 4 biegu 5 czy 6 czujesz moc. No i fajnie "buczy" jeszcze nie próbowałem powyżej 4000 obr , jechałem 130-140 km/h i dalej chciał jechać tylko Polskie"drogi" nie pozwalają . Po mieście w kabinie jest bardzo cicho prawie nie słychać silnika. Średnio spala mi 6,4 litra ( 1/3miasto reszta trasa prędkość 100-120 i więcej jak zajdzie taka konieczność)
Nie mam zdania ale lewarek wybiera za długo i mało precyzyjnie chociaż może się poprawi bo jest jeszcze nowy.
Twarde i to mi się podoba prowadzisz pewnie a z drugiej strony komfortowe. Nie oceniłem (doskonałe-ale chyba jest trochę pomiędzy dobrym a doskonałym)
Jest to sedan trzeba wiedzieć gdzie jest początek i koniec samochodu - przyzwyczajenie. Ogólnie dobra + czujnik cofanie
wszystko na swoim miejscu.
Jeszcze nie sprawdziłem wszystkiego także oceniam na przeciętną ale szyby szybko odparowują - to jest dobre
z przodu jest dobrze (mam 190 wzrostu ) w tej klasie najlepiej , bardzo dobrze jest w klasie powyżej 100 tys PLN. z tylu wystarczy miejsca komfortowo 2 osoby , jak jest 3 nie ma problemu
Słychać motor ale cicho przy wyższych prędkościach
Mój stary 1,4 palił więcej niż 1,8

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]