Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

ewmkmyszka@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : plastiki i zwijajaca się wykładzina
Silnik : może skrzynia
Inne : słaby lakier
Mimo paru uwag uważam , że nie popełniłem błedu kupując to auto. poczatkowo myslałem o hatchbaku, ale ostatnia wizyta w salonie przed kupnem razem z żoną spowodowała zmianę decyzji. Zmienię trochę temat. Miałem nieprzyjemne zdarzenie w serwisie Hondy w Radomiu.Umówiłem się na przegląd, długo go robili, wyważyli m.in. wyważone koła i zasugerowali cenę o 200 zł wyższą od umówionej telefonicznie. Nie tylko kłamstwo ze strony serwisantów , ale i moja reklamacja w Hondzie Poland pozostawiają wiele do życzenia ( Honad Polska odpisała ,że pewnie przy przegladzie pracowało dwóch mechaników -ha, ha , ha, - widziałem jednego)tym bardziej że w jednym z czasopism motoryzacyjnych zobaczyłem iz serwis w Radomiu zajął drugie miejsce w Polsce. Ze strony serwisu Pana chyba Strzałkowskiego z Radomia nie otrzymałem nawet słowa wyjasnienia - nie mówię o przeproszeniu za problem jaki miał klient. Ja za takie zachowanie dawno wyleciałbym z pracy.
Podoba mi sie charakterystyka silnika , odpowiada moim oczekiwaniom. Przy spokojnej jeździe w srodku cicho i mało pali. Gdy chce sie wyprzedzić i podkreci się obroty przyjemny odglos pracy i swietne przyspieszenie.
6 biegów - ekonomia i cisza w środku. Trzeba starannie wybierac przełozenia i nie ma problemu.
Odpowiada mi charakterystyka zawieszdenia. Troche twarde , a jednak komfortowe.
Przy moim wzroście 190 nie mam problemów z widocznoscią. Wszystko zalezy od rozwagi.
Nie mam zastrzeżeń
Zimą szybko się nagrzewa, a latem chłodzi.
Przy moim wzroście na przednim fotelu wygondie, z tyłu za mną może usiąść praktycznie tylko dziecko. Bagażnik, jak na sedana, trochę za mały.
I tu problem z plastikami. Nie zawsze, a dość często , przy podróży na kiepskich drogach od storny lewego słupka,słychać plastiki. Zgłaszałem w serwisie - przy przeglądzie po 60000 mają coś z tym zrobić.
oprócz uwag , które zgłosili moi poprzednicy chciałbym zwrócićuwagę na zwijającą się wykładzinę pod stopami kierowcy. Juz raz była wymieniana cała wykładzina podłogowa po 25000 km, ateraz znowu zaczynają się robić garby.
Nie mam zastzeżeń na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

9,8