Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy
Jest dobrze. Nawet bardzo. Auto mi się ogromnie podoba i jest prawie idealne w swojej klasie. Rozczarowują mnie w zasadzie tylko dwie rzeczy. Poprzez zastosowanie pełnego koła zapasowego przestrzeń bagażnika jest mocno zmniejszona, a druga rzecz to komputer pokładowy - jest bardzo ubogi. Lubię mieć jak najwięcej informacji i różne tego typu bajery, a tu mimo tego, że zakupiłem wersję Executive (najdroższą) to komputerek pokazuje zaledwie najbardziej podstawowe info. Trochę mnie to mierzi ponieważ w moim poprzednim aucie - Clio byłem przyzwyczajony do wskazywania przez komputer zasięgu, a tu tego nie mam. :(
Ładnie mruczy. Widać, że trwały i ekonomiczny. Szkoda, że buta dostaje dopiero po 4k obrotów. Przez to nie bardzo czuć te 140 KM
Dobrze, dobrze. Tylko troszkę tak plastikowo chodzi. Może się jeszcze wyrobi, ale żadnych problemów z przełożeniem czy z wybijaniem z biegu.
Poezja. Sunie jak po szynach. Jaka przyczepność, jaki komfort, jaka "twarda-miękkość" jeśli wiecie o co mi chodzi?
U, tu gorzej. Z przodu przeszkadzają troszkę boczne belki(ale tylko troszkę), ale z tyłu to bez czujników parkowania ani rusz. Aż wstyd przyznać, że kiedyś się z nich nabijałem. Za to lusterka boczne - super!
Jest dobrze - nic dodać nic ująć.
Lepiej to nigdzie nie miałem. Rewelacja. Działa szybko, a automat jakby myślał i wiedział o co nam chodzi. Rewelacja!
Na prawdę pozytywnie zaskakuje. Wydawałoby się, że niższa klasa średnia a miejsca w kabinie chyba nawet więcej niż w Accordzie.
Bez zarzutów
Przeglądów i napraw jeszcze nie miałem, ale silnik przy rozsądnej jeździe potrafi być na prawdę ekonomiczny!
To co wyżej. Za 78 tysiaków w wersji Executive powinno być więcej "bajerów": - brak czujników wycieraczek i świateł, - brak czujnika ciśnienia w ogumieniu, - brak samoprzyciemniającego się lusterka wstecznego, - itp. itd... Co gorsza odpowiednik tej wersji tylko w modelu 5D mimo, że tańszy to wyposażenie ma lepsze. Gdzie tu logika?
Auto za nowe by coś się miało dziać. Troszkę wkurza mnie dziwny, ale bardzo cichy stukot w okolicy szyby w drzwiach przednich od strony pasażera. Możliwe, że to tylko pas się obija ;)
Nic nie stwierdzono (póki co)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

5,8