Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

Jacek, 10 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Honda Civic VIII Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie mam bardzo pozytywny stosunek do marki. Serwis ASO od początku ten sam (już 10 lat) bez zastrzeżeń.
nie mam wielu uwag ale czasem wydaje się jakby nagle tracił moc - jest to moment i znowu jest ok!
Czasem z 5 na 6 nie chce płynnie wejść i trzeba \"szukać\" manewrując drążkiem zmiany biegów
Bez uwag, prowadzi się idealnie. Doskonale wchodzi w zakręty przy delikatnym odpuszczeniu gazu.
Przodu nie widać, parkuje się na \"wyczucie\". Z tyłem jest podobnie. Niestety nie mam czujników parkowania. Rozważam dodatkowy zakup ale chyba już się przyzwyczaiłem do tych ograniczeń. Lewy slupek przedniej szyby też dosyć znacznie ogranicza widoczność.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
j.w.
W porównaniu do mojej poprzedniej hondy civic 1,4 is 5 d z 1999r jest rewelacja. Tam musiałem przesuwać fotel do przodu (mam 182cm)żeby zrobić trochę miejsca pasażerowi z tyłu. Teraz mogę fotel odsunąć do tyłu na maksa i pasażer ma jeszcze więcej miejsca niż poprzednio. Szerokość też jest rewelacyjna.
Silnik ledwo mruczy przy spokojnej jeździe w granicach 120-140 km/h. Dopiero jak trzeba przyspieszyć przy wyprzedzaniu i podkręcić obroty to słychać przyjemny dla ucha warkot.
Miałem już w trasie wynik 5,6 (mierzone faktycznym zużyciem po zatankowaniu pod korek - komputer zaniża zużycie ok. 0,8 litra - pokazywał mi spalanie 4,8 l/100 km). W mieście róznie to bywa. Mialem i 10 l po przejechaniu po mieście ok. 400km (dzienne przejazdy w granicach od 10 do 50 km)ale też mieściłem się na tym samym dystansie w 7 litrach.
Nie wiem czy inni mają to samo ale u mnie jak jest mokry samochód po deszczu, to przy otwieraniu klapy bagażnika cała woda skapuje do środka bagażnika, dobrze że mam wyłożony gumowym korytem bo w przeciwnym razie cała wykładzina już by spleśniała od wilgoci. W poprzedniej hondzie woda spływała rynienkami wokoł bagażnika na zewnątrz auta. Z innych niedogodności, to jak w czsie deszczu otwiera się drzwi i krople nakapią na tapicerkę drzwi to pozostają na niej brzydkie zacieki. Trzeba od razu wycierać do sucha ścierką.
Nie miałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]