Ocena kierowcy - Honda Jazz III

gomg, 15 lat temu
Silnik 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Honda Jazz III 1.2 i-VTEC 90KM 66kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek perszing - ale powyżej 3500 obrotów, dobre hamulce, duzo miejsca, japoniec
kosztowała 47.900 alarm i lakier w cenie, podliczajac wszytsko co ma niewiele sie różniła od jakiegos NOTE od Renualta a dodatkowo z Holandi, za 5000 zl wiecej ma sie ESP, auto klimę,tylne głosniki, kierunkowskazy w lusterkach i alu. felgi, no i silnik 1.4, stwierdziłem, ze nie warto, alu mozna kupic za 600 zł, osiągi 1.4 wg producenta podobne, choc nie testowalem, ESP - nie szaleje az tak, dostosowuje redkosci do warunków jazdy, 10 lat sie jezdziło bez ESP i sie nie wypadło z toru, Auto Klima - łe tam, ważne ze jest Manual, jedyna rzecz która mnie śmieszy( raczej nie denerwuje) - w zwiazku z tym ze bak na paliwo jest pod przednimi siedzeniami, gdy paliwo osiągnie pewien poziom, to przez kilka kilometrów przy hamowaniu moza poczuć chlupotanie/chełbotanie pod tyłkiem EuroSuper 95 PB :) radio i audio gra ok, full pakiet dilerski ubezpieczenia z full zniżkami 1820 zł tankujecie na statoilu, albo Bp, nie ma co kombinowac, oszczędzac kilku groszy i jechac na Auchan Stacje paliw, czy tam Lukoil, czy neste, silniczek zeby mógł dobrze i długo działac musi miec dobrą gorzałę, nie ma siły aha, moze warto w czujniki parkowania zainwestowac ?
1,2 90 km, szału nie ma, nie jest to demon prędkości, trzeba go podkręcić powyżej 3000 tyś, i dalej idzie lepiej - przy wyprzedzaniu na trasie, redukcja i taki maly perszing, natomiast w miescie, musi sie doczołgac do tych 3000 tyś obrotów, zeby zadziałał Vtec , a to tez chwilke traw nie jezdziłem 1.4, może bład ze go nie spróbowałem
5 - (minus), bo coś 3 na poczatku miała długie przełożenie, teraz albo sie przyzwyczaiłem albo zębatki sie wyrobiły, chcąc wrzucic trójkę między luzem a tróką wyczuwalem taki dołek, który zmylił mnie kilka razy - ale centymetr dalej juz wskoczyła trojka, poza tym, zielone swiatełko na moich wskaznikach, któe mowi kiedy zmienic bieg jest hmmm , zbyt oszczędne, jakby sie mialo postepowac wg tej zmiany biegów to nie dało by sie jechac, przy 50 - 60 km/h świeci mi, ze mam juz na 5 wrzucać, o prosze, dajmy pożyć silnikowi, niech sie chłop nie męczy :), generalnie biegi wchodzą dobrze, dość krótkie, pewne skoki lewarka, nic nie haczy np. z 1 na 2
dość twardy, ale bez przesady, nie jest to sportówka Civic, na zakrętach sie lekko przechyla, ale pewnie je pokonuje, trzymajac się drogi, kwestia teraz znalezienia odpowiedniej predkości, warunków drogowych i rodzaju zakrętu, kiedy to jazzik straci przyczepność, a kierowca bedzie znal jego mozliwość - kwestia wyjezdzenia kilku kilometrów
przednia szyba ok, boczne trojkątne szybki z przodu, co prawda wieksze niz w poprzednim modelu, ale i tak czasem ona nie pomaga, bo słupek przedni jest sporym zasłaniaczem, kwestia przyzwyczajenia pewnie i kierowcy, czy kontroluje swoją jazdę i czy ma na uwadze, to , ze np. na pasach moze mu ktoś wejść z lewej :) - podobno dobry kierowca przewiduje błyskawicznie caly przebieg zdarzeń,
hmm, myslałem ze w codziennym użytkowaniu lepiej to wyjdzie, wersja 1.2 nie ma sterowania radiem przy kierownicy,konsola środkowa - trzeba nielada wyciągniecia kończyny górnej, co by włączyc stacje radiową nr 6 - moze to tez kwestia przyzwyczajenia, pozostałe sterowanie - standardowo, wycieraczki i kierunkowskazy - pod palcami :)
1,2,3 odpowietrzone szyby, w razie potrzeby załącza sie klimę i dobrze suszy, nagrzanie podobnie jak w innych nowych samochodach - taka normalka
No jest to jeden z chwytów marketingowych, nie twierdze ze jest on fałszywy , - miejsca na froncie, praktycznie metr przed sobą ma się wolną przestrzeń, szyba ladnie, opływowo schodzi w dół, mozna by powiedzieci, ze segment samochodów B++, albo moze C- :) Jedyny MINUSEM jest krótkie japońskie siedzisko dla kitajców krótko nogich, u rasy kaukazkiej, uda torszkę bedą kończyc sie za siedzeniem, - a moze to kwestai ustawienia siedzen, bo moze je w 3 pozycjach kombinowac (wysokość tez - ale bez lędźwi), tak więc dłuższa trasa moze byc męcząca, nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem, poza tym z tyłu miejsca pod dostatkiem, kanapa dzielona 2/3, Magic Seats, czyli siedzisko tylne do góry i wieziemy fikusa od teściowej w prezencie, bagażnik największy w klasie
cicho, cicho, chyba ze przysciniemy pedał gazu i perszing zaczyna pracowac - przyjemny odgłos, w koncu 16 zaworów jest,a pod maską mały fajny silniczek, - jezdziłem Tyota Aygo - 3 cylindrówką - dramat - wyciszenie zerowe - jak ktoś wie jak chodzi piła motorowa Sthil'a - to to jest Aygo.
wg komutera trasa 4.8 - 5.0 przy 90 -110 km/h miasto 7.2, srednio mi podaje 6.4 ale to komputer normalnie 500 km robi na 30 litrach, i rezerwa jeszcze sie nie zaświeca, czyli liczac na piechotę wychodzi 6 litrów srednio, przy agresywnej ok 8 srednio przy leniwej pewnie tez 6 litrów, nie jest źle, ale jeszcze sie dociera silnik, przeglad co 20 tys/ lub co rok/ cena chyba okolice 600 zł, jeszcze nie korzystałem
dobry rodzinny japończyj 2+1, no na wcisk 2+2 na wakacje :) patrz całokształt
1000 km - brak