Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Hyundai Accent I Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Wspomniane rozładowywanie akumulatora
Jestem bardzo zadowolony z tego egzemplarza. Następny wóz to też będzie Hultaj - może i30?
Jak na te 60 kuców bardzo żwawy, żadnych problemów z przyspieszaniem, wyprzedzaniem itp. Co do elastyczności - zdarzyło mi sie w roztargnieniu ruszać spod świateł z czwórki :) A z trójki to nawet więcej niż raz. I ruszył... Wyprzedzanie bez redukcji też możliwe.
Chodzi dość głośno, w porównaniu z nowoczesnymi autami trzeba strasznie machać tą wajchą. Ale poza jedną usterką - niezawodna, więc nie narzekam.
Bez większych problemów. Stopniowo korozja zżerała mu wahacze, ale nie odnotowałem większych usterek. Hultaj słucha kierowcy, prowadzi się dobrze, mimo, że nie ma wspomagania.
Widoczność bardzo dobra we wszystkie strony.
Wot, standard, nic szczególnego. Wszystko na swoich miejscach.
Samochód nie ma klimy, więc trudno tu wydziwiać - po prostu dmucha, ciepło lub zimno. W zimie dość szybko się nagrzewa.
Dla wysokiego faceta mało miejsca nad głową zarówno za kierownicą jak i na pozostałych fotelach (z tyłu w ogóle nisko...). Na nogawkach każdych spodni tuż nad kolanami mam symetrycznie wytarte (od koła kierownicy :)) - mało miejsca na długie nogi.
Takie sobie. Silnik słychać wyraźnie, na autostradzie ryczy aż miło, trzeba podkręcać radio. Ze strony zawieszenia i opon natomiast nie jest tak źle - słychać szum kół po asfalcie, ale bez efektów specjalnych.
Średnie spalanie 7,3L/100km. W trasie potrafił mieć poniżej 5,5L/100km. Naprawy dość tanie, dużo części na rynku.
Właściwie okresowe problemy były tylko z elektryką (z niewiadomych przyczyn w ciągu nocy rozładowywał się akumulator.) Sytuacja miała miejsce mniej więcej raz na rok.
Jedna większa awaria w karierze (zacięła się skrzynia biegów na dwójce po ok. 6mcach użytkowania przez pierwszego właściciela - mojego Ojca) - po zmianie oleju w skrzyni spokój. Potem żadnych! Przez 12 lat!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,6