Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

jacky81@poczta.fm, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Hyundai Accent I Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto w 2004 roku za śmieszne pieniądze , sprowadzone z Belgi , nie ma wiekszych problemów z eksploatacją , normalne wymiany zużytych części , dziwie sie ze silnik jak na koreanskie auto jest tak dobry po skrzyni sie tego spodziewałem ale nie jest źle w porównaniu z autami drozszymi np opel, skoda, seat .Powiem tylko tyle ze jak na mnie studenta jest ono oszczedne , mało awaryjne , moim następnym autem bedzie jakieś japońskie auto , poprostu japońce robią dobre auta chociaż maja tak małe oczka ;)
silnik jak na ta pojemność jest mocny nie ma problemów (0 napraw) , mógłby troche ciszej chodzić ale kwestia upodobania
nie jest ona najlepsza producent zaleca wymianę oleju w skrzyni co 30000 ,nie precyzyjna 2 , zgrzytnie czasem(troche za duzy skok drążka zmiany ja go skróciłem i jest lepiej) , kłopot z redukcją , reszta chodzi lekko i bez problemów
troszkę za miękkie przy zakrętach , jak dla mnie ale wszystko kosztem komfortu(dziury polskie), wspomaganie bardzo czułe ale precyzyjne, na nasze drogi idealne,
bardzo dobra we wszystkich kierunkach, duża widoczność wsteczna, lusterka duże wporzo
bardzo dobre, wszystko pod reką , duze przyciski , słabe plastiki ale nie brzydkie, wskaźniki duże czytelne
szkoda ze bez klimy , nawiew daje rade , jest głosny ale bardzo mocny , w zimie super 3 min i ciepło ,szyby odparowują z łatwością
w modelu 3d , troszke wiecej miejsca niz w peugot 206 , zalezy kto jezdzi(ja mam 185 cm wiec za mna duzo miejsca nie ma ), ale reszta gites
(ogólnie ocena 3 )dla mojego modelu daje 4 bo musialem go wyciszyc co kosztowało mnie 50 zł ale kolega mówi ze zle zrobiłem ,(silnik mial pomruk dużego kocura)
bardzo dobra , małe spalanie srednio 6,5 pb , przegląd 100 zl, napraw większych nie bylo,raz wymiana oleju w skrzyni 20 zl , amortyzator tył po 55000km(polskie drogi) 190zł ,klocki 85 zł ,klema akumulatora 5zł pękła na mrozie hehe dziwne ,reszta standard czyli olej filtry płyny
jakość dobra , cena celująca wiec daje 5
Jechałem z żoną 2 dni praktycznie bez postoju, połowa trasy to góry , nic sie nie działo i nie dzieje , jak na auto koreanskie jest naprawdę dobre,
amortyzator tył tak j.w.
Hyundai Accent I Hatchback