Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

Łukaszek:), 16 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Hyundai Accent I Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : To poprostu cos co jest na kzde zawolanie,-20 odpala z apierwszym i nie gasnie jak astra!!jezdzi rewelacyjnie.Jest naprawde dobra konstrukcja,Nic dziwnego w koncu to konstrukcja z colta,a widaomo ,ze japonczycy robia dobre auta.Mozan sie bylo tylko obawiac ,ze koreanczycy nie dadza rady utrzymac ich jakosc,ale z tego co wiem przykladja sie tak samo tzn.gdzy tylko cos jest nie tak,jeden pracownik zauwazy jakis defekt,drobnostke,ustereczke zatrzymuja cala linie!!
Mile zaskoczony:)to juz 2 hyundai,wczesniej pony (mial 319tys)jak mi pan z kapeluszem z lewego w prawo skrecał:(i tez byl bez rzadnego zarzutu!!aha,nigy mnie nie zawiodł i zal mi go bylo strasznie...
Jak na autko o tak małej pojemnosci to naprwde,ale to naprawde jestem pod wrażeniem!!poruwnuje z astra 1.6 16V 100KM i jakby na to nie patrzeć accencik jest o wiele zrywniejszy!!lepiej sie nimk wyprzedza,lepiej ciagnie na wysokich brotach:)w wysokiej parti obrotów jest roszke za głośny,przy jezdzie 170-180km/h przez dluższy czas moze byc uciażliwe,predkość mojego accencika (maks)to licznikowe 200km/h,a producent podaje 170:)(pewnie licznik oszukuje:))100km/h na stoperze jest w 9.5 sek,a producent podaje 13,5s,albo mam taki egzemplarz,albo sciemniaja:)
Jest ok,bardzo precyzyjna,trzeba sie przyzwyczaic do tego ,ze wsteczny trzeba wrzucac po chwilowym odczekaniu:)znaczy auto musi juz stac.odcinki zmiany biegów sa dosc krótkie,a lewarek smialo trafia zawsze na swoje miejsce.
Zawieszenie dobrz e zestrojone,bylo twarde,i sztywne,a ja go troszke jeszcze utwardzilem ,obnizylemzeby nie nosilo przy duzej szybkosci(tak na wszelki wypadek):)
Troszeczke za wysoko tylna krawedz,ale nie jest zle,przenia szyba ok,a zastosowane dwa rozmiary wycieracek (od kierowcy 500mm,pasazera 450mm)podczas deszczu jest super rozwiazaniem.Wycieraczki oczywiscie regulowane czasy przerywanej pracy i duże lusterka(oba takiej samej wielkosci nie tak jak np.w golfie 4 który ma lewe mniejsze!!skandal!).Wewnetrzne dzien-noc.
Wszystko na swoim miejscu:)pod reka,czego chciec wiecej,tylko mnie denerwuje jedno,ze szyby elektryczne opuszcza sie ze srodka auta(ze srodkowego tunelu)-wersja 3D
Nawiew to cos bardzo zaskakujace.Szyby wogóle nie paruja,nie tak jak w tej cholernej astrze!!nawet w 4 osoby nie ma mowy o zaparowanych szybach.Cieplutkie powietrze leci dosłownie po chwili w zimieco mnie sie akurat podoba najbardziej:)
Jak na ta klase auta to bagaznik jest naprawde duzy!!miejsce dla kierowcy i pasazera w sam rza,szerokosc autka jest dosc spora wiec nie jest zle.Podobno z tylu jest troszke ciasno(mam fotel dosc dalekio odsuniety),ale to juz nie moj problem:)
mogło by byc lepiej szczegolnie na weysokich obrotach,jezdzac spokojnie jest ok,w koncu to jednostka napedowa z colta:)
hmm,zalezy od tego jak sie ma noge,powsiem jednak ze 11l w miescie to maks,przy bardzo,ale to bardzo ostrej jezdzie(skakanie po pasach,biegi do konca,itd..)na trasie jak probowalem powoli to da sie zejsc do4,5 litra nawet na 100km,ale to nie dla mnie,w niemczech na autostradach bieze 7-7,5 litra przy ok 160-170km/h,jezdzac normalnie po miescie miesci sie w 8 litrach.
Oo cena jest superos,wynika to z tego,ze ludzie ktorzy nie znaja tej marki mysla ze to badziew!!i dobrze bo niech sobie kupuja te przedmioty przebłysku geniuszu niemieckich inzynierow,a potem naprawiaja:)ja tam wole hyundaia:)narazie nikt mnie nie przekona!!a propos,wiecie ,ze w audi w instrukcji obsulugi jest napisane ze silnik 1.9 TDI moze wziasc litr oleju na 1000km!!skandakl,a ten olej do tego silnika na tych piezowtryskach kosztuje ok 50 litrow litr!!
Juz 40ys km,a jeszcze sie nic nie zepsulo,poprzedni wlsaciciel podobno wymienial sprzeglo przy 90tys(teraz ma 130tys),ja wymienilem klocki,olej,pasek rozrzadu i swiece.oprocz tego to nawet tam nie zagladam(Pod maske)a BO NIBY PO CO:)
Bez komentarza,jest lepiej niz dobrze,uwiezcie ze ja nawet nie wiem co to jest mechanik.tylko wymian płynów ekspaltacyjnch i tyego co sie zurzywa np.klocki.Ostatnio myslalem zeby wymienic filtr paliwa ,bo az tak głupio wszyscy cos wymieniaja z moich znajomych,a ja nie mam co..:(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

7,8