Ocena kierowcy - Hyundai Bayon

Hyundai Bayon 1.0 tgdi, 29 dni temu
Silnik 1.0 T-GDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2023
Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 100KM 74kW od 2021 - Oceń swoje auto
Od razu zaznaczam, że postaram się być jak najbardziej obiektywny. Mam 187 cm wzrostu. Kupiłem samochód ze względu na konstrukcję silnika (nie liczbę cylindrów ) , 5 letnią gwarancję bez limitu km oraz segment B. I powiem tak byłem trochę sceptycznie nastawiony do tego samochodu. Natomiast teraz po prawie roku użytkowania po prostu go uwielbiam. Moje ulubione auto miejskie. Na bagażnik zwróciłem uwagę po 3 miesiącach czy jest mały ? Na pewno nie w swojej klasie. 411 litrów . Podwójna podłoga dwa wózki dziecięce wchodzą do bagażnika. Hyundaia Bayon kupiłem też z myślą żeby dobrze poruszać się po miejskiej dżungli, parkingach etc. W tych warunkach sprawdza się naprawdę dobrze. Samochód jest naprawdę przemyślany a najbogatsza dostępna wersja wyposażenia NAPRAWDĘ potrafi zawstydzić nie jedno auto z wyższej klasy o swoim segmencie nawet nie wspominam. Miałem sporo samochodów klas średnich i wyższych m.in z grupy vag. Te niemieckie auta to jakiś przereklamowany śmietnik sam trwałem długo w tym złudzeniu że to super auta i niemieckie i wg i skóra i diamentowa deska rozdzielcza skóra itd itp. Z deski rozdzielczej nie jadam a jak auto staje na ponad 1000 km trasie mimo ultra dobremu serwisowaniu to chyba nie jest jakość . Wracając do marki Hyundai . Jak się Bayon nie rozsypie przez 5 lat zostaje w tej marce. Jest żwawy pali tyle ile musi. Spalanie (3.7l rekord ) 4.7 litra bez problemu osiągniesz do 85km/h ale również i 7 litrów się da . Normalna jazda od 5.6-6.5 litra. Wykończenie samochodu na dobrym poziomie . Jedyne co mi przeszkadza to głośność w środku powyżej 125 km/h . Mercedes klasy E pod tym względem to nie jest a takową również posiadam.
Żwawy . Spalanie zależy od nogi . 4.7-6.5 l średnio. W moim egzemplarzu bardzo dobra kultura pracy . Jest naprawdę cichy i o dziwo nie terkocze jak pralka Frania . To mnie zaskoczyło . Natomiast widziałem identyczny egzemplarz samochodu i tam wyraźnie było czuć różnicę .
7DcT. Trochę muł . Trzeba się jej nauczyć . Ale rekordów prędkości w terenie zabudowanym nie mam zamiaru pobijać :) . Póki co działa dobrze . Nie jest to AT więc jest delikatna różnica ale mi to nie przeszkadza .
Jestem pod wrażeniem . Ktoś naprawdę usiadł nad tym i to zaprojektował w tym samochodzie . Precyzyjny , komfortowy, auto prowadzi się stabilnie nawet w zakrętach . Jedzie tak jak chcę i tam gdzie chcę. Na autostradzie zaskoczyło mnie to, że nie rzuca nim jak dziecko żelkiem Haribo bo szczerze mówiąc tego się spodziewałem po jego masie własnej .
Ciężko powiedzieć . Nie jestem detailerem mimo że dbam o czystość wewnątrz jak i z zewnątrz . Po prawie roku użytkowania w mieście i na trasach szybkiego ruchu narazie nic się nie porysowało i nie odpadło :)
Raczej dobra . Lusterka spoko ! Duże, elektrycznie podgrzewane i składane . Asystent martwego pola też działa i dobrze widać tą pomarańczową kontrolkę dot. informacji o bocznych pasach ruchu .
Jak już wspomniałem auto naprawdę przemyślane i intuicyjne, szczególnie w obsłudze . Mało tego jakość tego jak jest poskładane i że w środku praktycznie nic nie trzeszczy może zaskoczyć nie jednego posiadacza samochodu (premium)
Klimatyzacja automatyczna (chłodzi super). Odszranianie (czy jak to się nazywa) , wentylacja również działa sprawnie. Bardzo dobrej jakości bioniczny filtr kabinowy ( jeżeli ktoś się zastanawia )
Mam 187 cm wzrostu . Z przodu super z tyłu również jechałem i 4 dorosłe osoby o takim wzroście trasę 700 km nie powinny narzekać .
Raczej 4 gwiazdki . Trochę przeszkadza mi wyciszenie samochodu przy prędkości powyżej 120km/h np na autostradzie.
Koszty utrzymania :) w ASO ? bardzo zadowalające.
Za max wyposażenie w całym roku 2023 nie wiem czy było lub jest inne które oferuje tyle w takich pieniądzach . A w wielu salonach różnych marek byłem i analizowałem cena-jakość-konstrukcja-wyposażenie
Póki co nic :) i tu znowu zaskoczenie bo nie spodziewałem się wykonania tego modelu na takim poziomie.
Też nic :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 T-GDI 100KM 74kW [l/100km]