Lista ocen Hyundai Elantra V (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ja
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
No tu jest doskonale. Niskie zużycie paliwa plus niewielkie koszty przeglądów (co 15tys. km). Ja osobiście nie daje się robić w konia i wykorzystuje prawo UE które mi pozwala na robienie okresowych przeglądów poza ASO (w ASO robie tylko przeglądy lakieru) bez utraty gwarancji, która jak to w przypadku Hyundaia jest 5 letnia. Trzeba je tylko robić wg wytycznych, które musi dać nam sam diler w postaci wydruku A4. Same przeglądy (używając...
~luki1852
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
na razie średnia 6,4 l-auto na dotarciu więc nie przekraczam 120 km/h. Dopisuję po przebiegu 3000 km: średnie zuzycie paliwa 7,4 l .Ostatnich 1000 kilometrów to nie było łatwe zadanie dla Elantry-potraktowana została ostro i brutalnie-przyznaje się szczerze!!!-więc nie jest źle. 1. Po 11000 km: eksperymentalnie pokonałem dystans 200 km w trybie spokojnej i delikatnej jazdy (80-110 km/h)nie spiesząc się a osiągnięty wynik średni to 5,10...
~limakcki
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Jeśli chodzi o przeglądy naprawy itd nei miałem jeszcze okazji, ale firma leasingowa zapewnia full serwis (z wyjątkiem żarówek, płynu do spryskiwaczy i piór wycieraczek) więc jest doskonale. Co do spalania to jestem pod ogromnym wrażeniem, bo mi ekonomicznie jadąc udało się spalić na słabej trasie 5,2l/100 (potwierdzone tankowaniem do pełna), a moej dziewczynie, która jeździ agresywnie po mieście nie udalo się jeszcze przekroczyć 7,6l/100. W...
~Paweł P.
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Komplet amortyzatorów z osłonami, gumami itp. kosztował 900 zł za przód i tył (Bilstein), sworznie TRW po 30 zł, łącznik po 40 zł. Oryginalny filtr oleju 25 zł, filtr powietrza 35 zł. Oleju wchodzi 3.3 litra. wszystko jest tak skonstruowane, że wymianę oleju można z powodzeniem zrobić bez podnoszenia auta. komplet tarcz i klocków EBC około 1000 pln. TRW można kupić za połowę tej kwoty.
~Ryszard
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Koszty utrzymania można powiedzieć tak -zastanawiałem się nad założeniem instalacji gazowej przed kupnem , ale teraz gdy użytkuję go już 3 lata uważam za bezpodstawne moje obawy.Podczas eksploatacji w większości na trasach między miastami ok 8-9km spalanie oscyluje w granicach 6,2 -6,5l/100km. Oprócz przeglądów i płynów do spryskiwaczy , myjni ręcznej żadnych innych wydatków.
~ML
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Po 1000 km srednie spalanie (50% trasa, 50% miasto) to okolo 7l/100 km (spokojna jazda!). Komputer pokladowy przy aktywnej opcji Econo sugeruje moment zmiany biegow. Algorytm nie jest chyba zbyt skomplikowany i sprowadza sie do utrzymania obrotow w okolicach 1800/min. Srednie zuzycie paliwa obliczane przez komputer nie uwzglednia pracy silnika podczas postojow.
~Aventinus
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Serwis w granicach rozsądku, ok. 400-500zł. Spalanie bardzo dobre, więc w sumie naprawdę jest to bardzo tanie w utrzymaniu autko. Gdy jeździłem nieco więcej poza miastem spalanie komputer podawał 5,7, teraz więcej kręcę się po okolicy max do 40km więc komputer podaje 6,2 jednak wydaje mi się że trochę oszukuje o jakieś pół litra, ale to i tak nieźle.
~Elantra1
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Jak na tak nieskomplikowany silnik jest perfekcyjnie. -Na trasie 3000 km, przy średniej prędkości 133 km/h (autostrady) średnia wyszła 8,9 l/100 km -Najniższe uzyskane spalanie to 5,10 l/100 km przy średniej prędkości 90-100 km/h -Normalne codzienne zużycie paliwa to jakieś 6,7 l/100 km
~Kieziu
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Cen na razie nie znam, bo nie mam takiej potrzeby. Spalanie - komputer pokazuje w tej chwili średnie 7,0l/100km. Jednakże 80% przebiegu jest robione na trasie dom-praca (jak narazie) tj. ok. 20 km, często w korkach. Wiec w porównaniu z CEED jaknajbardziej ok.
~I-KOSMETYKA Sieradz
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Przy tych gabarytach postarano się o walkę z wagą auta. Dobrze zestopniowano skrzynię biegów i pomieszano coś pewnie w samym silniku - już na tym się nie znam - wiem za to ile mi to autko spala paliwa - nic tylko bić brawo - rewelacja!!!