Lista ocen Hyundai Elantra V Sedan (36) - Ergonomia

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andek
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Z pozycji kierowcy jest poprawnie, wszystko w zasięgu, czytelne, intuicyjne, choć w mojej bieda wersji GLS brak mi regulacji podłokietnika, elektrycznie składanych lusterek, przycisku start. Nie podoba mi się też wymyślny system cięgieł w bagażniku do odblokowywania oparć tylnych foteli. Ten mechanizm się łatwo zużywa i jest mało wygodny generalnie. Kluczyk nie otwiera drzwi, ani klapy bagażnika, która nie ma też przycisku, otworzyć auto i...
~luki1852
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Pozycja za kierownicą perfekcyjna-taka jak lubię czyli dosyć nisko (w poprzednim aucie niestety pozycja taboretowa). Ilość miejsca zaskakująca-taki sam roztaw osi jak w avensis do 2009 r. Tu jestem zaskoczony i to bardzo-sylwetka na to nie wskazuje (mocno opadający dach). Po przejechaniu trasy 900 km jednego dnia w baaardzo szybkim tempie na polskich drogach, chylę czoła przed Hyundaiem że nie wysiadłem połamany i czułem się wyjątkowo oki-tu...
~limakcki
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
4/5 za słaby schowek niewyłożony niczym (sam twardy plastik), nieduże rozmiary, brak światła w schowku (co jest tragedią) i brak klimatyzacji w schowku. Zaletą jest fajny otwierany mały schowek na okulary/telefon przy złączu usb oraz schowek w podłokietniku. Siedzenia są w miarę wygodne, sterowanie radiem i kompem w kierownicy doskonałe, radio bez RDS-u obniża ocenę do 3, bagażnik bardzo pojemny jak na sedana podwyższa do 4, a zawiasy...
~ja
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Jak dla mnie wszystko jest na swoim miejscu i logicznie rozplanowane, ale to zawsze kwestia indywidualnego gustu (ja osobiście źle czuje się we wnętrzach spod znaku volkswagena - tutaj dla mnie dużym plusem jest duża przestrzeń pomiędzy szybą i deską rozdzielczą w przeciwieństwie np. do Jetty, gdzie ma się wrażenie siedzenia przy samej przedniej szybie). Minus za brak RDS w radiu, plus za USB i dwa gniazka 12v na centralnej konsoli.
~Andrzej My
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Niestety muszę odjąć dwie gwiazdki - z uwagi na otwieranie bagażnika z kluczyka lub wajchą pod fotelem kierowcy - brak guziczka na klapie. Składanie tylnych foteli odbywa się za pomocą wichajstrów w bagażniku - również niezbyt dobre rozwiązanie. Brak uchwytu na klapie bagażnika - zamykając chwyta się za brudną blachę i brudzi się palce.
~Aventinus
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Ogólnie nieźle ale kilka rzeczy może złościć. Mnie najbardziej po trzech latach niepodświetlony przycisk odblokowujący centralny zamek. Gdy w nocy pasażer z tyłu chce wysiąść to i on i ja mam problem. Brak uchwytu do zamykania klapy bagażnika to niby banalna rzecz ale potrafi zezłościć.
~Aventinus
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Kilka drobnych, aczkolwiek nieco irytujących mankamentów. Brak rączki wewnątrz klapy bagażnika, brak domykania szyb, można szybę kierowcy opuścić jednym kliknięciem, ale z powrotem zamknąć już nie. O radiu bez RDS już wielu pisało, dobrze że przynajmniej gra świetnie i bardzo dobrze obsługuje USB.
~Cr
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Fotele kubełkowe, rozmiar azjatycki co przy moich rozmiarach doprowadza mnie do bólu pleców. Wspomaganie kierownicy wymaga przełamania wyczuwalnego oporu. Zapomnij o trzymaniu kierownicy w dwu palcach
~matgd
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
całkiem dobrze większość ****reli pod ręką jadno co to obsługa radia za daleko dobrze że przy kierownicy sterowanie zamontowali (audio dość słabe nie charczy ale przy pełnym gwizdku trochę brakuje
Dziennik kosztów dla Hyundai Elantra V Sedan
7,1
~Ryszard
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
wszystkie potrzebne do prowadzenia pojazdu przełączniki, dźwignia zmiany biegów znajdują się w zasięgu ręki, można powiedzieć tak trzymać.
Hyundai Elantra V Sedan