Lista ocen Hyundai Elantra VI Sedan Facelifting (10) - Skrzynia biegów

~ahugon
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Przez lata japońskie mechanizmy były wzorem działania. Nie chcę tego oceniać teraz, ale uważam że hyundai/kia nie ma absolutnie podstaw czego się wstydzić. Ktoś we wcześniejszej recenzji wspomniał, że skrzynia nieco "haczyła" na początku przy przełączaniu na 2 bieg. Potwierdzam, też tak miałem do przebiegu 2 tys. km., potem elementy się "ułożyły" i teraz pracuje jak marzenie. Biegi wchodzą z delikatnym oporem i po zapięciu biegu nie ma...
~Andrzej800
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Skrzynia - 6 biegów dla jednego wada, dla innego zaleta. Tu jest raczej kiepsko, bo po co 6. bieg. jeśli przy autostradowych 140 ma się już ponad 3 tys. obrotów, inne auta mają tyle na piątce (albo nawet i mniej) 4. bieg spokojnie można wrzucić przy 40 km/h, 5 przy 50 km/h, a więc spokojnie jeżdżący kierowca musi się "namachać", na plus, że skrzynia pracuje lekko i przyjemnie.
~Bartolini
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Skrzynia automatyczna jest dość szybka jak na hydrokinetyk. Stara się utrzymywać niskie obroty, co sprzyja niskiemu zużyciu paliwa i niskiemu poziomowi hałasu w kabinie. Ale wymaga przyzwyczajenia, potrzebuje trochę czasu żeby się rozbujać przy wyprzedzaniu. Dopłata do automatu to bodajże 4500PLN czyli conajmiej połowa tego co u konkurencji.
~loo1
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Czasami haczy wsteczny, ale na pewno nie tak często jak w mojej poprzedniej Toyocie (Avensis, Yaris). Ogólnie jest precyzyjna ale czasem przy szybkiej zmianie z 4 na 5 wejdzie trójka. Ale tylko przy agresywnej jeździe.
~Sławomir Karsznia
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Kolejny automat, mam nadzieję, że tym razem będzie trwały. Zauważyłem, że jazda automatem generalnie uspokaja w mieście, jest jakby mniej tendencji do nerwowego zachowania.
~Kasjan
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Jestem wielbicielem automatów, ale jak wsiadłem w ten manual to kupiłem manual. Po prostu.
~PioKor
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Bardzo fajnie chodzi, bez zarzutów. Dobre zgranie z silnikiem
~passat
Perfekcja krótkie biegi 6bardzo elastyczna
~passat
Perfekcja krótkie biegi 6bardzo elastyczna
~Dfg
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Precyzyjna z dobrze dobranymi przełożeniami
Hyundai Elantra VI Sedan Facelifting