Lista ocen Hyundai Elantra VI Sedan Facelifting (10) - Wentylacja i ogrzewanie

~ahugon
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Silnik szybko uzyskuję temperaturę roboczą, więc ciepło robi się bardzo szybko. Klimatyzacja chłodzi też skutecznie. Mam manualną i mam wrażenie, że na I biegu mogłaby by wiać mniej intensywnie. Przydałby się zakres pośredni między 0 a 1. Może to jest spowodowane brakiem dodatkowych pokręteł przy kratkach (na desce rozdzielczej) nadmuchu. Aby stłumić siłę wylotu z danej kratki, trzeba przesunąć suwak w stronę zamknięcia. A to automatycznie...
~loo1
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Szyba odparowuje po przejechaniu 100 m w zimowe dni - najlepszy wynik z dotychczasowych samochodów. Klimatyzacja latem szybko schładza wnętrze w trybie max. Natomiast utrzymanie komfortowej temperatury, jak to zawsze w manualnych klimach, wymaga zmiany nastawów nawiewu i temperatury co jakiś czas. Dziś kupiłbym automatyczną dwustrefową, bo żonie zawsze za zimno, a mi za gorąco. :)
~Bartolini
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, nadmuchy na tylną kanapę. Skutecznie działający system odraszania przedniej szyby.
~PioKor
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Polecam wersję z podgrzewaniem przednich siedzeń i kierownicy. 10 min i was w 4litery zima patrzy :)
~Dfg
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Dziwna sprawa czasami cały tył jest zamglony tak jak bym jechał na zamkniętym obiegu bez klimy
~Sławomir Karsznia
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Bez zastrzeżeń. W mojej wersji nadmuch powietrza na tylne siedzenia - bardzo przydatny.
~Andrzej800
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Tu bez zarzutów, kabina szybko się nagrzewa, nie występuje problem parowania szyb.
~Kasjan
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Szyba przednia czasem paruje. Poza tym OK.
~passat
Automatyczna klima ok