Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Silnik 1.1 MPI 66KM 49kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.1 MPI 66KM 49kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
BARDZO DOBRY SAMOCHOD, 3 lata gwarancji
Pozytywnie mnie zaskoczyl - nie spodziewalem sie, ze bedzie tak zwawy, jest elastyczny i cichy nawet przy wysokich predkosciach. Minus to zbyt duza konsumpcja paliwa, sporo wyzsza niz podaje producent.
Dobrze zestawione przelozenia. Poprzedni moj woz mial automatyczna skrzynie i balem sie, ze bedzie mi sie ciezko przyzwyczaic ale nic z tych rzeczy. Malutki minusik to wsteczny, ktory rzeczywiscie trzeba dosc precyzyjnie wrzucac.
Szeroki rozstaw daje nawet spory komfort na polskich dziurawych drogach zwlaszcza z przodu, z tylu natomiast mozna sobie popodskakiwac ale to raczej wina kanapy, ktora nie trzyma pasazerow tak dobrze jak przednie fotele. Maly minus to opony koreanskie montowane fabrycznie, a ktore sa kiepskiej jakosci - zle tlumia halas (ktory przy wysokich predkosciach nie jest spowodowany praca silnika jak tu wypisuja niektorzy motoryzacyjni ignoranci)
Bardzo duza przednia szyba, tyl tez spoko, zwlaszcza, ze nie ma wystajacego bagaznika, aczkolwiek trzeba sie przyzwyczaic do takiego malego autka.
Nie mam zadnych zastrzezen oprocz braku mozliwosci otwierania bagaznika od srodka ale to drobiazg.
Nie mam zastrzezen chociaz nie mam klimatyzacji, ktora przydalaby sie jednak latem.
Miejsca bardzo duzo zarowno z przodu jak i z tylu, znacznie wiecej niz w Peugot 206 i Renault Clio, nie wspominajac o Fiacie Punto...
Wyciszenie silnika jest super, prawie go nie slychac ale gorzej jest z ukladem jezdnym czego glowna przyczyna sa slabiutkie fabryczne opony koreanskie, lepiej je wymienic nawet na zwykla Debice czy Kormoran chyba, ze to nie przeszkadza, bo jak sie wlaczy radio jest ok :-) kolejny minus za tylna polke, ktora oczywiscie skacze i trzeszczy na polskich drogach, a ktorej nie udalo mi sie wyciszyc domowymi sposobami (gumowe okleiny). Poza tym OK.
Tu jest przecietnie, porownywalnie do Fiata. Producent bardzo zaniza zuzycie paliwa, ktore jest w rzeczywistosci wyzsze o ok. 20% a wiec znacznie. Bardzo droga instalacja gazowa, ktora trzeba zalozyc wg specyfikacji Hyundaia aby nie stracic gwarancji w ASO lub Czakram. Ja takowa zalozylem za 4400 PLN, mam nadzieje, ze nie bede zalowal :-)
Moze nie doskonale ale BARDZO DOBRZE!
NIC, kompletnie NIC!!! i mam nadzieje, ze tak pozostanie :-)
j.w. NIC!!! poprzednio mialem Hyundai Sonate i takze NIC

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 66KM 49kW [l/100km]