Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Marcin z okolic Częstochowy, 17 lat temu
Silnik 1.1 MPI 66KM 49kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Getz 1.1 MPI 66KM 49kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Dla mnie suuuper!!!! lepszego autka nie trzeba. Jest znakomitym samochodem na wycieczki rodzinne i codzienny dojazd do pracy. Oby tak dalej.
Silnik bardzo elastyczny o dobrym przyspieszeniu. Nie potrzeba częstej redukcji biegów przy zmianach prędkości (silnik nawet przy 40 km/h na piątym biegu nie szarpie).
Biegi wchodzą sprawnie i bez oporu. Jeśli postępuje się zgodnie z zaleceniami instrukcji ze wstecznym teżnie ma problemów.
auto prowadzi się nieźle, jest zwinne na zakrętach, dobrze trzyma się jezdni, zawieszenie super - nie odczuwa się nawierzchni Polskich dróg. Wspomaganie kierownicy na plus.
Troche za szerokie tylne słupki co zmniejsza widoczność w lusterku wstecznym wewnątrz. Pozatym może być.
Przejrzysty wygląd, dobre rozmieszczenie przycisków, troche mały schowek podręczny ale ogólnie ok no i ta tapicerka świetnie skomponowana z kolorem nadwozia wszystko miłe dla oka (inne marki tego nie mają) duży plus dla Hyundai.
narazie dobrze ale jest ciepło więc coś więcej napisze po zimie.
dużo miejsca zarówno z przodu jak i w tyle, choć jeżdże wersją 3-drzwiową z wsiadaniem do tyłu nie ma problemów siedzenia fajnie się składają tu znowu plus dla tej marki np. Fiat Punto wypada o wiele gorzej.
silnik cichutki, praca opon też nie przenosi się do wewnątrz. Ogólnie bardzo dobrze w takich warunkach z przyjemnością można posłuchać radia lub porozmawiać z pasażerem.
Jeśli jeździ sie z głową to pali naprawdę mało jak na taki samochód a przy wciskaniu "do dechy" to normalna sprawa że spali wiecej. Ja jestem mile zaskoczony spodziewałem się że będe częściej dolewał do baku.
Tańszy od innych samochodów tej klasy proponowanych przez europejskich producentów, jestem zadowolony.
narazie bez uwag oby tak dalej.
Dostałem kamieniem który zrobił mi dwie małe rysy na przednim błotniku i tu niespodzianka okazuje się, że Hyundai maluje swoje autka cieńsza warstwą lakieru niż producenci europejscy, ale azjaci podobno tak to juz robia dlatego Uwaga na lakier!!! (-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 66KM 49kW [l/100km]

5,7