Ocena kierowcy - Hyundai Getz

kwiep@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony; zresztą zauważyłem to już u kilku osób, że jeśli raz kupią koreańczyka, potem przesiadają się na kolejnego. Parę detali jest do poprawy, ale generalnie to dobrze wymyślone auto. Nie trzeba dopłacać fortuny za mocniejszy silnik czy przydatne drobiazgi - 4 el. szyby, oświetlenie bagażnika, składaną niesymetrycznie kanapę. Jest do wyboru kilka lakierów bez dopłaty, a nie tylko biały i czerwony.
Dane techniczne obiecują nieco więcej. Elastyczność - OK. Cichy.
OK. Jak dla mnie - III, IV i V za blisko siebie, ale może jest w tym jakaś myśl - w warunkach miejskich, czyli przy jeździe 50-80 km/h, jest większy wybór. Wsteczny czasem trzeba poprawić.
Bez zastrzeżeń, no może hamulce mogłyby być mocniejsze. Pewnie się prowadzi.
Przednie słupki rzeczywiście potrafią zasłonić więcej, niż mogłoby się wydawać, ale to chyba norma (względy bezpieczeństwa).
Bez zarzutu. Nie wiem, co można by poprawić. W kabinie wzorowo, pod maską łatwy dostęp do wszystkiego. Dobrze pomyślany.
OK.
Wzór w swojej klasie.
Dobre. Na światłach pasażerowie myślą, że zgasł. Niestety, powyżej 130 km/h zaczyna być nieprzyjemnie.
Spalanie zgodne z danymi. Jeśli nie jeżdżę za dużo po mieście, wychodzi średnio ok. 6-6,5/100. Więcej miasta + zima i można dojśc do 8. Na trasie dużo poniżej 6. Przeglądy: 2xx, 3xx zł, można wytrzymać. Innych wydatków nie było.
OK. Dzisiaj wybrabym dokładnie tak samo, może z klimą zamiast rabatu. Kupiony w 11.2004 za 35.100: wersja Active 5d, silnik 1.3 82 km, el. szyby x 4, centr. zamek, lakier zwykły, autoalarm. Ale - bez ABS, tylko 1 airbag. Gratis - pakiet PZU na rok (dla mnie wart ok. 2000).
Łatwo spadają gumowe uszczelki. W miejscu, gdzie stawiam nogę, zrobiło się wgłębienie i przetarł materiał pod dywanikiem. Centralny zamek przestał działac w prawych drzwiach, ale to już chyba wina montażu. Poprawili w jakieś 10 minut i do dziś OK.
Brak.
Dziennik kosztów dla Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW