Ocena kierowcy - Hyundai Getz

joachim20@poczta.gazeta.pl, 18 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Bardzo sympatyczny i praktyczny samochód. Takie przynajmniej mam pierwsze wrażenie. Jeśli okaże się niezawodny, poprawie ocenę na 5.
Samochód kupiłem w promocji rocznika 2004 i jest jeszcze na docieraniu, tak więc trudno powiedzieć obiektywnie o elastyczności - nie zaleca się przecież obciążanie silnika zwłaszcza od niskich obrotów na wysokich biegach. Mnie mniej jednak odniosłem wrażenie, że żeby coś z niego wydusić trzeba będzie raczej często redukować i trzymać go na wysokich obrotach.
Skrzynia chodzi bez zarzutu, krótkie ruchu lewarka. Zastrzeżenia można mieć tylko co do wstecznego, ale po kilku wbiciach tego biegu można się przyzwyczaić. Można powiedzieć tak, że wsteczny trzeba załączać dokładnie, gdy próbuje się to robić niedbale, raczej się to nie udaje.
Twarde zawieszenie, świetne prowadzenie w zakrętach. Samochód jest bardzo przewidywalny.
Prosta, czytelna deska rozdzielcza. Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.
Osoby bardzo wysokie mogą narzekać na brak miejsca z przodu. Ze wzrostem 195cm czuję, że lepiej siedziałoby mi się, gdybym mógł minimalnie cofnąć jeszcze fotel. Nadspodziewanie dużo miejsca jest natomiast z tyłu. Przy maksymalnie cofniętym fotelu mogłem usiąść za fotelem kierowcy z wyprostowanymi nogi (kolana obok siebie). Oczywiście nogi dotykały fotela, ale nie wciskały się w niego. 2 osoby z tyłu będą podróżowały naprawdę komfortowo. Dużo miejsca nad głową. Z przodu wrażenie, jakby się siedziało w vanie. Wielka przednia szyba, dużo miejsca za deską rozdzielczą. Pozycja bardzo wysoka.
Przy niskich obrotach bardzo cichy. Przy 4tys. dopuszczanych w zaleceniach docierania staje się już głośny.
za wcześnie na ocenę; niestety na formularzu nie da się w ogóle zrezygnować z wyboru
Świetna promocja rocznika 2004. Cena za samochód z klimatyzację, elektrycznymi szybami, wspomaganiem najlepsza na rynku. DO tego gwaracja na 3 lata bez limitu kilometrów.
j.w
j.w