Ocena kierowcy - Hyundai Getz

grzesiek, 18 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Tanie auto - nie można wymagać cudów. Na plus - mocny jak na tą klasę silnik, twarde zawieszenie , 3 lata gwarancji. Na minus - ciasne, tandetne, niekomfortowe, niewygodne. Brak gadzetów typu temp. powietrza, komputer etc. Nie można mówić o komfortowym podróżowaniu. Krótko mówiac: przesiadeś sie z cinquecenta - będziesz wniebowziety. Jeździłeś nowoczesym kompaktem - uznasz,że Getz to gów...
Średnio. Osiągi - jak na tą cenę b. dobrze. Kiepska elastyczność - wystarczy pobawić się dodawaniem i puszczaniem gazu na jedynce, czy poeksperymentowac z wyprzedzaniem na trasie.
Kiepsko. Skrzynia potrafi przychaczyć przy wrzucaniu 2 i 3. Po 10k km jakby mniej - może się wyrobiła. Oczywiście wsteczny beznadziejny.
OK, chociaż twardo - może nawet na polskie drogi za twardo. Tył skrzypiał - posmarowali i jest OK.
Źle. Przy 190 cm wzrostu cofanie = makabra. Przednie słupki przeszkadzają.
Dla wysokiej osoby niewygodnie ( zresztą u konkurencji tak samo). Do przełączników i deski nie można się przyczepić.
Normalnie.
Standard w tej klasie. Za wysokim kierowcą z tyłu nikt nie siądzie. Bagażnik mały - komplet zimowych opon nie wejdze.
W zakresie użytecznych obrotów ( do 3000 ) bardzo dobrze. Potem wyje. Bardzo wyje ...
U mnie ok - Moje srednie spalanie (60%miasto, 40% trasa ) 7.2-7.4 litra. A jeżdze szybko. Sporo ludzi skarży się, że przy normalnej jeździe pali jakieś kosmiczne ilości typu 10 litrów w miescie. A w serwisie spotkałem przypadek że i 11 ltr w trasie.
Dlatego je kupiłem. Za 33.400 -> auto +lakier + centralny + el. szyby + alarm + blokada+ dywaniki + plastiki nadkola. I 82 KM i 11.5 sek do setki . Znajdziecie tańszy ?? Jednak jeśli ktos ma kasę to polecam cos innego ...
zawieszenie tył skrzypiało 2 i 3 haczyły sprzęgło bierze za nisko wsteczny beznadzieja
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]