Ocena kierowcy - Hyundai i20 I Hatchback 5d

alex, 11 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 78KM 57kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i20 I Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : W tej klasie, a chodziło o auto głównie do miasta (lecz bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa) nie znalazłem niczego lepszego w zbliżonej cenie i po 3 latach zdania nie zmieniam. Projekt karoserii uważam za b. udany - tak w środku, jak na zewnątrz.
Dalej uważam, że to był doskonały wybór do miasta. Nie ma żadnego powodu, aby myśleć o zmianie auta. Ważnym kryterium mojego wyboru były dobre wyniki testów zderzeniowych oraz elementy bezpieczeństwa (6 poduszek, ESP). Nie spodziewałem się cudów, ale auto zaskoczyło mnie "na plus". Kryterium tzw. "prestiżu" jest dla mnie nieistotne - to w końcu przedmiot użytkowy i jako taki zdaje dobrze egzamin. Nic się nie psuje, pali nie za dużo, dobra widoczność, nic specjalnie nie irytuje,łatwa wymiana żarówek. Po zainwestowaniu w dobre opony (wolałem nie eksperymentować z oryginalnymi koreańskimi) trakcja jak najbardziej w porządku.
Zaskakująco przyzwoite osiągi jak na 78KM - pewnie częściowo to zasługa małej masy. W mieście i okolicach jak najbardziej OK, dalej niż kilkadziesiąt kilometrów nie sprawdzałem. Minimalnie odczuwalne (na kierownicy) wibracje na biegu jałowym.
bez uwag
Po przyzwyczajeniu się do wyjątkowo "czułego" sterowania gazem jest OK.
tak dobra widoczność to rzadkość w nowych samochodach, projektowanych pod kątem designu i testów zderzeniowych (małe szyby). Pomaga wyjęcie środkowego tylnego zagłówka - wtedy jest super.
Jedna drobna uwaga: nieoczywisty wybór zaprogramowanych stacji radiowych; przy sterowaniu z kierownicy problemu nie ma. Poza tym wszystko na swoim miejscu.
OK - byłoby z pewnością jeszcze lepiej przy automatycznej klimatyzacji.
Jak na miejskie auto - doskonale.
Chyba brakuje trochę wygłuszenia, ale dźwięk silnika, aczkolwiek słyszalny, nie jest irytujący.
dobrze jak na taki silnik i masę auta. Znaczny spadek spalania po przebiegu około 10000 km. Uwaga: podane wartości spalania dla dużego miasta, ale raczej na jego peryferiach (bez typowych korków w centrum).
Kupiony w styczniu, produkcja z poprzedniego roku - stąd dobra cena. Bogate wyposażenie (chociaż klimatyzacja tylko manualna), nic się nie psuje - stąd b. dobra ocena. Pewnie można przyczepić się do twardych plastików, ale na nich się zazwyczaj nie siedzi; ważne, że nie trzeszczą.
41000 km i żadnych usterek, awarii ani problemów
jak wyżej - żadnych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 78KM 57kW [l/100km]

Usterki Hyundai i20 I