Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW Facelifting

AlVander, 12 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i30 I CW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Działają po prostu bardzo dobrze.
Nie ma rzeczy idealnych. Czuję się w tym aucie dobrze.
Silnik 1.6 daje niezbędne minimum mocy jak na auto tej wielkości. Silnik pracuje równo i nabiera mocy przy ok. 3000 obr. Na 5 biegu można jechać ok. 50-60 km/h.
Skrzynia pracuje ok i tyle. Brakuje mi 6 biegu - na dobrej drodze auto spokojnie jechałoby 120 - 140 przy ok. 500 obrotów mniej. Na pewno dobrze wpłynęłoby to na zużycie. Na 5 biegu auto szybko wpada na wyższe obroty. Moim zdaniem te przełożenia nie są optymalne. Ale co ja ok tym wiem...
Odnoszę czasem wrażenie, że auto dziwnie się zachowuje. Nie potrafię tego nazwać i opisać, ale to takie wrażenie nadmiernego kołysania na polskich dziurach. Chociaż zdarzyło mi się odwozić rodzinkę na pociąg - auto było na 100% załadowane. Oczywiście nie było już tak żwawe jak na \"pusto\" ale pod względem komfortu - wrażenie poprawy. Pochwała należy się za oś skrętu i zdolność manewrowania.
W tej kwestii nie ma do czego się przyczepić. Prowadziłem kilka różnych aut, ale hyundaiem jeździło się najlepiej.
Wszystko na swoim miejscu. Uchwyty do siatek w bagażniku - mała rzecz a cieszy i ułatwia życie. Schowki, podłokietnik, układ przycisków itp. No po prostu bardzo fajnie. Kumpel ma Mazdę 6 i był pod wrażeniem. Ja z kolei siedząc w mazdzie czułem się dobrze bo hyundai mi się bardziej podoba :-)
Klima działa ok. Ogrzewanie też stosunkowo szybko zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem. Zasadnicza wada to smród płynu do spryskiwacza. To jest po prostu spieprzone.
Miejsca jest po prostu wystarczająco dużo. Nie ma co się rozpisywać na ten temat., bo i tak każdy powinien się przymierzyć do auta.
Mogłoby być ciut lepiej jeśli chodzi o szum silnika przy większej prędkości.
Tu niestety auto niczym mnie nie zaskoczyło. Jest tak jak piszą ludzie w komentarzach i nieco gorzej od danych producenta. Co prawda gdy żona bierze auto do pracy (ok. 90 km w obie strony) średnia zużycia spada - więc wiele zależy od stylu jazdy.
Myślę, że za 60 tys nie kupiłbym nic lepszego w żadnym salonie.
Za krótko mam auto żeby się coś posypało. Popuściła mi linka od hamulca ręcznego, ale to normalne więc stawiam ocenę najwyższą - w ciągu roku nic nie nawaliło.
nie było usterek to powinno chyba wystarczyć żeby dać najwyższą ocenę?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

6,8